Sprzęt strażacki i ratunkowySzelki bezpieczeństwa

Szelki bezpieczeństwa

Prowadzenie akcji ratunkowych i gaśniczych prowadzone jest w bardzo różnych warunkach, w tym również tych najbardziej wymagających, czyli prowadzonych na wysokości. Podstawowym elementem zabezpieczającym pracę strażaków przy akcjach wysokościowych są specjalne szelki ratownicze, stanowiące uprząż zabezpieczającą przed upadkiem oraz ułatwiającą prowadzenie działań manualnych. Firma PROTEKT, polski producent sprzętu i systemów bezpieczeństwa pracy, dostarcza służbom ratowniczym szelki strażackie, wykonanie zgodnie z licznymi normami bezpieczeństwa.

Szelki ratownicze strażackie od PROTEKT

 

Posiadamy w swojej ofercie bardzo szeroki asortyment szelek bezpieczeństwa i ratowniczych, przeznaczonych do wykorzystania przez Straż Pożarną i inne służby ratownicze podczas prac wykonywanych w podwieszeniu, w tym również przy akcjach ewakuacyjnych. Podstawowe rozróżnienie szelek sprowadza się zastosowania w ich standardowej konstrukcji pasa biodrowego, którego celem jest zapewnienie dodatkowego zabezpieczenia i komfortu użytkowania podczas wykonywania najbardziej wymagających prac. Ponadto, poszczególne szelki ratownicze strażackie dostępne w ofercie PROTEKT różnią się między sobą np. użytymi materiałami wykonania klamer, rodzajem klamry piersiowej (manualne lub automatyczne), czy np. dostępną opcją kolorystyczną. Szelki strażackie są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów.

 

Jakość i wykonanie szelek strażackich

 

Wszystkie produkty stanowiące zabezpieczenie prac wysokościowych strażaków zostały wykonane zgodnie z wymogami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/425. Ponadto poszczególne produkty, w zależności od posiadanych parametrów, spełniają normy bezpieczeństwa EN 358, EN 361, EN 813, a także EN 1497. Użyte materiały pozwalają na pełne zabezpieczenie dla pracy użytkownika o masie maksymalnej do 140 kg. W naszej ofercie dostępne są szelki ratownicze strażackie o dodatkowych właściwościach, jak np. możliwość współpracy z zaczepem dwupunktowym, czy dopuszczenie do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem.