Drążki izolacyjne

Jednym z elementów całościowego systemu urządzeń do instalowania liny roboczej, obok haków, głowic roboczych, lin pomocniczych i instalatorów lin są teleskopowe drążki elektroizolacyjne. Zapewniają one nie tylko wysoki poziom zabezpieczenia przed porażeniem elektrycznym, ale również sprawiają, że praca z instalatorami do zawieszania lin jest bardzo wygodna, a przez to szybka i skuteczna. Ponadto drążki izolacyjne umożliwiają współpracę z czujnikami akustycznymi czy też innymi urządzenia współdziałającymi z głowicami UDI.

Teleskopowe drążki izolacyjne od PROTEKT

 

Polski producent specjalistycznych urządzeń i systemów zapewniających bezpieczeństwo pracy, dostarcza drążki izolacyjne o różnej specyfikacji, dostosowanej do potrzeb użytkownika. I tak dostępne są drążki m.in.:

 

  • teleskopowe z mocowaniem na wkręcanie (nr katalogowy: DT200),
  • teleskopowe z mocowaniem przy użyciu głowicy UDI (nr katalogowy: DT203 UDI),
  • o stałej długości 500 mm z mocowaniem UDI (nr katalogowy DT901 UDI).

 

Specyfikacja drążków izolacyjnych

 

Dostępne na stronie protekt.pl drążki izolacyjne charakteryzuje szereg właściwości, które świadczą o wysokim poziomie bezpieczeństwa oraz szerokim zakresie użyteczności. Wpływ na to ma nie tylko specjalnie zaprojektowana konstrukcja, ale i materiały, z których zostały zbudowane (włókno szklane, poliamid, PUREX WG-4537E A). Do najważniejszych cech poszczególnych drążków izolacyjnych zalicza się:

 

  • posiadanie Certyfikatu Akredytacji Laboratorium Badawczego Nr AB 272 (drążki zostały przebadane przez Laboratorium Wysokich Napięć Instytutu Energetyki w Warszawie);
  • zasięg pracy w przypadku drążków teleskopowych nawet do 9374 mm;
  • maksymalne napięcie znamionowe: 440 kV (1 kV w przypadku drążka stałego DT901 UDI)
  • wysoka wytrzymałość mechaniczna na rozciąganie (1323-1500 N), skręcanie (12,5 Nm) i zginanie (150-438 Nm).

 

Wszystkie drążki posiadają na wyposażeniu wygodny i ułatwiający przenoszenie i transport trwały worek.