Przemysłowe hełmy ochronne - ATRAATRA - Ocieplacze do hełmu

ATRA - Ocieplacze do hełmu

Podstawową funkcją ochronnych hełmów jest zabezpieczenie użytkownika przed urazami powstałymi w wyniku spadających przedmiotów. Jest to szczególnie ważne nie tylko na budowach i przemyśle, ale także w leśnictwie przy pracach arborystycznych. Obecnie tego rodzaju prace trwają praktycznie cały rok, niezależnie od panujących warunków termicznych. I właśnie z tego względu szczególnie ważna jest możliwość zastosowania ocieplaczy zimowych do hełmów. PROTEKT oferuje skuteczne ocieplacze do hełmów ATRA i nie tylko.

Ocieplacz pod hełm ATRA - najważniejsze cechy produktu

 

Ocieplacze zimowe stanowią jedno z podstawowych akcesoriów dodatkowych, mających na celu zadbać o maksymalny komfort pracy użytkownika, nawet podczas silnych mrozów. które przecież nie muszą oznaczać przerwania prac na wysokościach. Montowane do więźby ocieplacze do hełmów od PROTEKT charakteryzuje:

 

  • konstrukcja dedykowana do hełmów ATRA;
  • odpowiednie mocowanie kompatybilne również z innymi hełmami bezpieczeństwa;
  • wygodne zapięcie na rzep, regulowane pod brodą;
  • nieprzemakalność materiału powłoki zewnętrznej, co dodatkowo chroni przed wilgocią;
  • wewnętrzna warstwa polarowa chroniąca użytkownika przed chłodem z kapturem chroniącym szyję oraz uszy, zarówno przed mrozem, jak i zimnym wiatrem.

 

Rodzaje ocieplaczy do hełmów ATRA

 

PROTEKT, polski producent sprzętu zapewniającego bezpieczeństwo pracy, dostarcza użytkownikom kilka rodzajów ocieplaczy pod hełmy ATRA, pasujące również do innych produktów tego typu. Są to przykładowo:

 

  • ocieplacze pod hełm ze stałym kapturem ochronnym;
  • ocieplacze zimowe do hełmu z odpinanym kapturem ochronnym oraz z umieszczonym na nim dodatkowym elementem odblaskowym, który wzmacnia widzialność użytkownika w trudniejszych warunkach świetlnych. W tym przypadku dostępne są opcje w kolorze czarnym oraz jaskrawym zielonym - pozwalającym na dodatkowe wyróżnienie użytkownika w trakcie pracy terenowej.

 

Komfort i wygoda użytkowania

 

Ocieplacze pod hełmy ATRA zostały zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić użytkownikom maksymalną ochronę przed zimnem i wiatrem w najbardziej newralgicznych miejscach głowy, czyli na szyi i uszach. Co ważne, ocieplacze zimowe do hełmu od PROTEKT nie wpływają w żaden sposób na stabilność hełmu i swobodę użytkowania w pracy.