Sprzęt strażacki i ratunkowy

Sprzęt strażacki i ratunkowy

Realizowanie zadań podczas akcji straży pożarnej czy służb ratowniczych wymaga wyposażenia w sprzęt, który zapewni bezpieczeństwo użytkownikom i osobom poszkodowanym. Praca wykonywana często w bardzo trudnych warunkach wiąże się z wysokimi wymaganiami wobec stosowanego wyposażenia strażackiego i ratunkowego. Powinno ono być tak zaprojektowane i wykonane z takich materiałów, aby ratownik mógł mu w pełni zaufać i skoncentrować się na swoim zadaniu.

Firma Protekt proponuje szeroki wybór sprzętu strażackiego i ratunkowego oraz akcesoriów przeznaczonych do pracy wymagającej asekuracji i zabezpieczeń. W asortymencie mamy szeroki wybór szelek bezpieczeństwa, dostępnych w różnych rozmiarach, także w wersji z pasem biodrowym. W celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa ratowników oraz komfortu pracy niezbędne są też podpinki, linki strażackie i pasy bojowe.

 

Sprzęt ewakuacyjny i namioty

 

Ratowanie osób poszkodowanych wiąże się z koniecznością wyniesienia ich ze strefy zagrożenia. Często nie mogą one wydostać się samodzielnie i potrzebują odpowiedniego wsparcia. Do wykonania tego zadania proponujemy sprzęt oraz nosze ewakuacyjne. Są one wykonane z różnych materiałów i mają konstrukcję przystosowaną do wielu sposobów transportu. Dostarczamy m.in. nosze stalowe, które można podwieszać pod śmigłowcem lub wciągać do niego na linie.

 

W ofercie mamy też tradycyjne nosze ręczne wykonane z wytrzymałego poliestru i wyposażone w stalowe drążki. Sprzęt strażacki i ratunkowy uzupełniają produkty tekstylne przeznaczone do wydzielania strefy pracy czy do ochrony poszkodowanych po ewakuacji. Są to zarówno namioty do osłony zwłok, jak i regulowane parawany wyposażone w elementy odblaskowe.