Lekkie suwnice bramowe i podnoszenie ładunków

Lekkie suwnice bramowe i podnoszenie ładunków

Załadunek i wyładunek ciężkich towarów na środki transportu czy ich składowanie w wyznaczonych miejscach wymagają stosowania odpowiednich urządzeń dźwignicowych. Zaliczają się do nich lekkie suwnice bramowe. Ich nazwa odzwierciedla konstrukcję, która przypomina prostokątną bramę umieszczoną na stabilnej podstawie. Suwnice bramowe są często wyposażone we własny system jezdny. Pozwala to nie tylko na przemieszczanie ładunku wzdłuż górnej belki.

Lekkie suwnice bramowe, które oferujemy, różnią się parametrami technicznymi. Dzięki temu można je dostosować do typu przenoszonych ładunków oraz konkretnych warunków pracy. Zależnie od konfiguracji parametrów, maksymalny udźwig konstrukcji wynosi do 3,5 tony. Można dobierać długość belki dostępnej, w zakresie wymiarów od 2 do 4 m, oraz wysokość roboczą pod belką. Suwnice są wyposażone w koła o różnej średnicy. Urządzenia te mogą być wykorzystywane zarówno do podnoszenia ładunków, jak i do celów ratowniczych.

 

Akcesoria i części zamienne do suwnic bramowych

 

Podnoszenie ładunków za pomocą suwnicy bramowej wymaga zastosowania dodatkowego oprzyrządowania. Jeśli konstrukcja służy celom ratowniczym, proponujemy specjalne szelki asekuracyjne. Natomiast do zabezpieczania ładunku polecamy specjalne taśmy mocujące oraz różne typy napinaczy. Elementem pomocniczym przy transporcie niektórych typów ładunków są trawersy. W ofercie mamy lekkie i ciężkie belki trawersowe, a także trawersy rozprężne – modułowe i jednoczęściowe.

 

Uzupełnieniem asortymentu są specjalne elementy mocujące przeznaczone do konkretnych rodzajów ładunków. Proponujemy między innymi uchwyty do rur oraz szeroki wybór zawiesi.