Stałe systemy asekuracyjne

Stałe systemy asekuracyjne

Praca na wysokości wiąże się z ryzykiem upadku i poważnego urazu, a w skrajnych wypadkach – nawet trwałego inwalidztwa lub zgonu. Aby przeciwdziałać takim zdarzeniom, przepisy BHP nakładają na pracodawcę obowiązek zapewnienia środków bezpieczeństwa. Zaliczają się do nich między innymi stałe systemy asekuracyjne. Składają się na nie trwale przymocowane słupki kotwiczące, asekuracyjne oraz punkty kotwiczenia.

Rodzaje systemów asekuracyjnych

 

Podstawowym zadaniem, jakie pełnią systemy asekuracyjne, jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikowi poprzez umożliwienie mu przymocowania się liną do stałego punktu zaczepienia. W tej roli sprawdzają się różne słupki asekuracyjne i kotwiczące montowane zgodnie z zasadami dotyczącymi takich zabezpieczeń. Systemy asekuracji dzielą się na cztery kategorie – poziome i pionowe oraz linowe i szynowe. Każdy z nich ma zarówno zapobiegać upadkowi, jak i, gdyby jednak do niego doszło – zminimalizować ryzyko urazu.

 

Produkty, które oferujemy, pozwalają tworzyć stałe systemy asekuracyjne z przeznaczeniem do montażu na dachach, kominach, masztach, wieżach i innych miejscach tego typu. Są one konfigurowalne i, zależnie od typu, przeznaczone do ochrony dwóch lub trzech pracowników. Można je też dostosowywać do obsługi większej grupy osób jednocześnie.

 

Certyfikowane systemy asekuracji w ofercie Protekt

 

Każdy system stałej asekuracji powinien spełniać określone wymagania, dzięki którym zagwarantuje odpowiedni poziom ochrony pracowników. Firma Protekt oferuje elementy wykonane z aluminium i stali, spełniające polskie i europejskie normy. W sprzedaży mamy słupki kotwiczące wykonane ze stali cynkowanej ogniowo, z szeroką podstawą do mocowania na dachach, tarasach, podestach i belkach. Proponujemy też szeroką gamę punktów kotwiczenia stosowanych jako osobiste wyposażenie ochronne lub do podnoszenia ładunków o większej masie..

 

Punkty zaczepienia są wykonane ze stali nierdzewnej, ocynkowanej i innych wytrzymałych materiałów. Wyposażone zostały w akcesoria montażowe takie jak śruby do betonu czy przeznaczone do mocowania w blachach trapezowych.