Stałe systemy asekuracyjneSłupki kotwiczące

Słupki kotwiczące

Jednym z podstawowych sprzętów stanowiących indywidualną ochronę przed upadkiem z wysokości są słupki kotwiczące. Ich specjalna stalowa konstrukcja umożliwia obsługę aż do trzech pracowników jednocześnie, a dostępne zestawy montażowe umożliwiają bezpieczną instalację do najbardziej popularnych rodzajów materiałów i pokryć dachowych. Firma PROTEKT, jako lider rynku urządzeń i systemów chroniących pracę na wysokości dostarcza szeroki asortyment słupków kotwiczących z możliwością wygodnej konfiguracji do potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.

Słupki kotwiczące w ofercie protekt.pl

 

Dostarczane przez firmę PROTEKT słupki kotwiczące stanowią element stałych systemów asekuracyjnych, które w sposób kompleksowy zabezpieczają pracę wykonywaną na wysokościach. W naszej ofercie znaleźć można przykładowo:

 

  • słupki asekuracyjne wykonane ze stali nierdzewnej, dostępne z dwoma zestawami montażowymi do wyboru: do betonu oraz do płyt OSB o minimalnej grubości 12 mm;
  • słupki kotwiczące wykonane ze stali (w większości z wykończeniem z ocynku ogniowego), są dopuszczone do pracy w strefach zagrożonych wybuchem. W zależności od modelu posiadają dodatkowo obrotowe płytki z otworami do łatwego montażu indywidualnego sprzętu ochronnego. Można je montować na dachach, tarasach czy podestach, a także instalować na belkach. Dostępna jest też opcja z montażem do poszycia dachów wykonanych z blachy trapezowej.

 

Normy i certyfikacja słupków kotwiczących od PROTEKT

 

Pracownicy wykonujący prace wysokościowe na budynkach, halach, kominach i innych budowlach zyskują dzięki PROTEKT dostęp do sprzętu asekuracyjnego, spełniającego europejskie normy bezpieczeństwa. Wszystkie dostępne w ofercie słupki kotwiczące spełniają normy EN 795/A oraz CEN/TS 16415, a ponadto posiadają odpowiednią certyfikację, poświadczającą jakość wykonania i poziom deklarowanego bezpieczeństwa. Wszystkie oferowane produkty posiadają instrukcje użytkownika z rysunkami technicznymi ułatwiającymi montaż.