Stałe systemy asekuracyjnePoziome linowe systemy asekuracji

Poziome linowe systemy asekuracji

Prace wykonywane na wysokościach zawsze wymagają odpowiedniego zabezpieczenia pracowników przed upadkiem. Dlatego też bardzo istotnym elementem systemów bezpieczeństwa jest zapewnienie odpowiedniego poziomu asekuracji. Niezależnie od wysokości budynku, na którym się toczą prace, lub rodzaju dachu, do którego mocowane są systemy asekuracyjne, muszą one spełniać rygorystyczne normy bezpieczeństwa. Warto podkreślić, że powinny one też zapewniać wygodę użytkowania i pełną swobodę ruchów. Te wymogi spełniają poziome systemy asekuracji.

Poziome linowe systemy asekuracji od PROTEKT

 

Złożone poziome systemy asekuracji mają na celu zapewnić bezpieczną pracę z możliwością stosunkowo swobodnego przemieszczania się pracowników nie tylko w pionie, ale i poziomie. System asekuracji poziomej od PROTEKT - polskiego producenta sprzętu oraz całych systemów bezpieczeństwa pracy - spełniają te wymogi, a ich różnorodna forma umożliwia dopasowanie do rzeczywistego charakteru prac wykonywanych na wysokościach. W ofercie znajdują się specjalistyczne systemy DUO, MONILINE, PRIM czy Proliner, które w zależności od modelu charakteryzują się m.in.:

 

  • możliwością użytkowania od 1 do 3 osób (z opcją rozbudowania niektórych systemów do obciążenia 7 pracownikami);
  • dostosowaniem do montażu na ścianach budynków, dachach, tarasach, konstrukcjach stalowych, sufitach;
  • ruchomymi punktami kotwiczącymi w formie wózków jezdnych.

 

Bezpieczeństwo systemów asekuracji poziomej

 

Poziomie systemy asekuracji od PROTEKT spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa EN 795:2012 oraz są zgodne z dokumentem CEN/TS16415.