Stałe systemy asekuracyjnePionowe systemy asekuracji stałej

Pionowe systemy asekuracji stałej

Wykonywanie prac na wysokościach w wielu przypadkach wymaga od pracowników możliwości przymocowania się liną do stałych punktów zaczepienia, co ma przykładowo miejsce przy pracach budowlanych czy konserwacyjnych na budynkach, masztach i kominach. Niejednokrotnie praca taka wiąże się z koniecznością wejścia na dach, czy pracy na powierzchniach pionowych. W tym celu stosuje się złożone pionowe systemy asekuracyjne, które zabezpieczają pracownika przed upadkiem. Specjalistyczne pionowe systemy asekuracji stałej dostarcza firma PROTEKT, lider urządzeń i systemów zapewniających bezpieczeństwo pracy na wysokościach.

Systemy asekuracji pionowej od PROTEKT

 

Warto podkreślić, że poza podstawową funkcją ochrony przed upadkiem, każdy taki system ma też na celu zminimalizować ryzyko wystąpienia urazu, jeśli do tego upadku jednak dojdzie. Bezpieczeństwo pracownika wykonującego prace na wysokościach jest kluczowe przy wszelkich tego typu pracach. Ochrona pracownika stanowi podstawę wszystkich produktów dostarczanych przez firmę PROTEKT. W zakresie pionowych systemów asekuracyjnych oferujemy takie produkty, jak:

 

  • system asekuracji pionowej stałe z samozaciskowych urządzeniem i sztywną prowadnicą. Można go montować zarówno do pobocznicy drabin, jak i do samych szczebli. System może być użytkowany przez dwie osoby o masie do 140 kg każda;
  • drabina elewacyjna z systemem asekuracji w formie zintegrowanej - możliwość szerokiej konfiguracji montażu: z prostym wejściem na dach, z wejściem w formie zakrętu, z użyciem spoczników, czy montażem drzwiczek chroniących przed osobami do tego niepowołanymi.

 

Zgodność z normami bezpieczeństwa

 

Pionowe systemy asekuracji stałej dostarczane przez firmę PROTEKT spełniają rygorystyczne europejskie normy bezpieczeństwa nr EN:353-1:2014 oraz EN:363. Oferowane systemy spełniają także wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego 2016/425 oraz posiadają odpowiednią certyfikację, co poświadcza najwyższą jakość ich wykonania.