Wyposażenie dla ArborystówSzelki bezpieczeństwa

Szelki bezpieczeństwa

Wszelkie prace wykonywane na wysokościach wymagają odpowiedniego zabezpieczenia pracownika przed upadkiem. Szczególnym rodzajem robót wysokościowych są prace arborystyczne, czyli związane z wykonywaniem czynności w obrębie korony drzew. Niezależnie od zleconego zadania, czy jest to korekta koron, wycinka czy zabezpieczenie uszkodzeń, arboryści potrzebują sprzętu nie tylko chroniącego przed upadkiem, ale również zapewniającego właściwą swobodę i wygodę pracy. PROTEKT dostarcza użytkownikom certyfikowane szelki arborystyczne, które spełniają wymogi bezpieczeństwa i komfortu pracy.

Szelki bezpieczeństwa dla arborystów

 

Firma PROTEKT specjalizując się w produkcji sprzętu i systemów zapewniających bezpieczeństwo pracy, stworzyła specjalistyczne szelki dla arborystów, które chronią ich podczas prac na wysokości. Dostępne na sklepie protekt.pl szelki bezpieczeństwa z taśmami elastycznymi posiadają:

 

  • dwa punkty zaczepowe z przodu i tyłu, co umożliwia zabezpieczenie pracownika na dwa sposoby;
  • metalową klamrę stanowiącą przedni punkt zaczepowy;
  • pas do pozycjonowania pracy z symetrycznymi punktami mocowania po bokach;
  • łącznik uprzęży dolnej i górnej na poziomie klatki piersiowej.

 

Dla pełnego zabezpieczenia pracy, szelki arborystyczne posiadają wygodne uprzęże udowe, biodrową oraz wygodne elastyczne taśmy. Szelki dopuszczone są do prac w strefach zagrożonych wybuchem.

 

Szelki arborystyczne od PROTEKT

 

Specjalistyczne szelki dla arborystów, zabezpieczające ich pracę podczas wykonywania wszelkich czynności na wysokościach, spełniają rygorystyczne normy bezpieczeństwa EN 361:2002, EN 358:1999 oraz EN 813:2008 i są certyfikowane zgodnie z unijnymi wymogami. Odpowiedni poziom bezpieczeństwa zapewniają poliestrowe taśmy oraz klamry z ocynkowanej stali, zarówno spinająco-regulacyjne, jak i zaczepowe. Dla zapewnienia wygody pracy użytkowników, szelki bezpieczeństwa dla arborystów od PROTEKT dostępne są w trzech rozmiarach: S, M-XL oraz XXL. Produkty te są testowane do obciążenia aż 140 kg.

 

W naszej ofercie znajdziesz również drzewołazy oraz uchwyty narzędziowe.