Liny

Każdy rodzaj prac arborystycznych - od pielęgnacji drzew po transport pionowy związany z opuszczaniem lub podnoszeniem urobku - wymaga odpowiedniego zabezpieczenia nie tylko samego operatora czy innych pracowników, ale także ochrony drzew i transportu. W tym celu niezbędne jest stosowanie solidnych lin o specjalistycznym przeznaczeniu, których konstrukcja i proces produkcyjny zapewnia zarówno odpowiednie parametry maksymalnego obciążania, ale także trwałość, odporność na przetarcia oraz elastyczną pracę z zatrzaśnikami lub bloczkami arborystycznymi.

Liny arborystyczne od PROTEKT

 

PROTEKT dostarcza wysokiej klasy, certyfikowane i spełniające rygorystyczne normy wytrzymałościowe liny arborystyczne, które również świetnie sprawdzą się, jako liny wspinaczkowe. Jako specjaliści od sprzętu i systemów zabezpieczających prace na wysokościach, udostępniamy użytkownikom m.in. następujące rodzaje lin:

 

  • stanowiskowe - o średnicy od 10 do 13,5mm, minimalnej wytrzymałości statycznej 22kN oraz od 29,3 do nawet 32,8kN. Są to liny z poliamidowym rdzeniem z również poliamidowym lub poliestrowym rdzeniem. Ze względu na swoją konstrukcję i średnicę są odporne na uszkodzenia. Sprawdzą się w trakcie prac pielęgnacyjnych przy drzewach;
  • towarowe - średnica w zakresie 16-18mm, poliestrowe o złożonym oplocie. Przeznaczenie wyłącznie transportowe. Wytrzymałość statyczna to min. 37kN;
  • robocze - np. 20mm poliestrowa lina o sile zrywającej aż 124 kN.

 

Oferowane liny wspinaczkowe/arborystyczne dostępne są w jaskrawych kolorach, ułatwiających widzialność w koronach drzew.

 

Liny arborystyczne i akcesoria dodatkowe

 

Nieodzownym elementem wyposażenia linowego w trakcie prac arborystycznych są dodatkowe akcesoria arborystyczne. Stosowane są one głównie do zabezpieczenia lin przed przetarciami czy innymi uszkodzeniami o charakterze mechanicznym, czego przykładem są wykonane ze skóry i wzmocnionego PVC rękawy ochronne. Dostępne są również specjalistyczne zestawy do splicingu.