Wyposażenie dla ArborystówUrządzenia do nadawania pozycji przy pracy

Urządzenia do nadawania pozycji przy pracy

Ze względu na swoją specyfikę prace arborystyczne wymagają zastosowania specjalistycznego sprzętu i wyposażenia pracowników. Kluczowe jest nie tylko zapewnienie pełnego bezpieczeństwa pracy arborysty przed upadkiem, ale również dostosowanie oprzyrządowania do charakteru pracy w koronach drzew. Jednym z elementów zapewniających indywidualną ochronę są urządzenia do ustalania pozycji przy pracy oraz inne podobne produkty, zapewniające stabilną pozycję pracownika. Z racji pewnych podobieństw, część urządzeń może też być stosowana przy pracach wysokościowych wykonywanych na słupach czy też na konstrukcjach kratowych.

Urządzenia do nadawania pozycji przy pracy od PROTEKT

 

Protekt.pl oferuje specjalistyczny sprzęt i systemy zapewniające bezpieczeństwo pracy, zwłaszcza wykonywanych na wysokościach, jak. np. prace arborystyczne. Dostarczane przez nas urządzenia ustalające pozycję mają przede wszystkim na celu zapobiec upadkowi z wysokości przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony konarom. Takie elementy wyposażenia zapewniają arborystom stabilną pozycję podczas wykonywania różnych czynności, niejednokrotnie wymagających użycia obydwóch rąk. Wśród produkowanych przez PROTEKT systemów i urządzeń do nadawania pozycji przy pracy znaleźć można m.in.:

 

  • certyfikowane i spełniające normę EN 358 urządzenie do ustalania pozycji z zatrzaśnikiem;
  • taśmy stanowiskowe / ochraniacze zakończone różnej średnicy pierścieniami, ze sztywną taśmą ograniczającą niepożądane skręcanie;
  • punkty kotwiczące z regulowaną klamrą;
  • pętle stanowiskowe;
  • opasy arborystyczne.

 

Przeznaczenie użytkowania

 

Wszystkie urządzenia do nadawania pozycji przy pracy arborystycznej od PROTEKT dostępne są w różnych opcjach długości, przez co można je wygodnie dobrać do obwodu konarów czy słupów. Wykonane są z wytrzymałego poliestru z elementami stalowych i aluminiowych pierścieni. Są przydatne przy wszelkiego rodzaju pracach w zakresie przycinania, wycinki, ale także prac konserwacyjnych i zabezpieczających przy uszkodzeniach drzew.

 

W naszej ofercie znajdziesz również drzewołazy oraz szelki bezpieczeństwa.