Akcesoria

Prace arborystyczne wiążą się z wykonywaniem szeregu zadań o różnym stopniu skomplikowania. W związku z tym arboryści potrzebują przede wszystkim sprzętu zabezpieczającego ich pracę, ale również ułatwiającego realizację powierzonych zadań na wysokościach. Poza środkami ochrony osobistej czy narzędziami pracy, nieodzownym elementem wyposażenia pracowników są specjalistyczne akcesoria arborystyczne o różnorodnym zastosowaniu, których celem jest wsparcie pracy niezależnie od poziomu trudności.

Akcesoria dla arborystów od PROTEKT

 

Jako doświadczony producent sprzętu i całych systemów zapewniających bezpieczeństwo prac na wysokościach, PROTEKT dostarcza wysokiej jakości akcesoria dla arborystów, m.in. marki własnej  TreeUP. W naszej ofercie doświadczeni arboryści znajdą następujące grupy akcesoriów wspierających ich pracę przy drzewach:

 

  • rzutki arborystyczne o różnej masie - służące do instalowania lin w miejscach o utrudnionym dostępie, czy też punktów asekuracyjnych na wierzchołkach drzew (podobnie, jak kotwice). Mają formę poręcznych worków o wzmocnionej konstrukcji i dociążonym wypełnieniu;
  • kliny drzewiarskie stosowane do uwolnienia prowadnicy piły spalinowej oraz stożkowe do łupania drewna;
  • uchwyty narzędziowe, mocowane na uprzężach, zapewniające możliwość bezpiecznego umocowania dodatkowych narzędzi;
  • uchwyty narzędziowe z poliamidu i włókna szklanego;
  • płytki stanowiskowe o bardzo różnorodnym zastosowaniu;
  • przyrządy zaciskowe wykorzystywane do wchodzenia lub schodzenia po linie.

 

Pozostałe akcesoria arborystyczne

 

Z innych typów akcesoriów dla arborystów, przeznaczonych do ułatwienia wykonywania prac na wysokościach warto wymienić również to mniejsze, do stosowania wraz z linami, takie jak: pierścienie, ringi do spliceów, krętliki czy bloczki transportowe, również do transportu poziomego. To co, wyróżnia poszczególne akcesoria dostarczane przez PROTEKT, to produkcja zapewniająca trwałość i bezpieczeństwo wykonywanej pracy. Produkty dostępne są przeważnie w kolorystyce podnoszącej widoczność w terenie.