Wyposażenie dla ArborystówUrządzenia do podnoszenia i opuszczania

Urządzenia do podnoszenia i opuszczania

Prace na wysokościach wykonywane przez arborystów wiążą się bardzo często z wykonywaniem prac pielęgnacyjnych w obrębie korony drzew, związanych z sekcyjną wycinką drzew. W związku tym pracownicy wykonujący prace arborystyczne potrzebują urządzeń, dzięki któremu powstały urobek będzie mógł zostać bezpiecznie opuszczony. PROTEKT w swojej serii specjalistycznych produktów arborystycznych TreeUP oddaje użytkownikom sprzęt do opuszczania urobku, jak również urządzenia do podnoszenia dla arborystów.

Urządzenia do opuszczania dla arborystów

 

Jako producent sprzętu i systemów zapewniających bezpieczeństwo pracy na wysokościach, PROTEKT dostarcza urządzenia do opuszczania dla arborystów, których konstrukcja typu port-a-wrap umożliwia opuszczenie urobku w postaci konarów lub sekcji pnia w sposób kontrolowany i niewymagający znacznego wysiłku. Pracownik poprzez obwiązanie liny głównej rury przyrządów port-a-wrap od PROTEKT minimalizuje siłę konieczną do utrzymania urobku, kontrolując przy tym prędkość jego opuszczania. W naszej ofercie znaleźć można kilka urządzeń do opuszczania urobku, które charakteryzuje w zależności od modelu:

 

  • trwałość - wykonanie ze stali ocynkowanej lub nierdzewnej;
  • kompaktowe wymiary oraz stosunkowo niewielka masa - od 1,92-7,3kg;
  • minimalna siła zrywająca - 50 lub 150kN;
  • dopuszczalne obciążenie robocze - 0 lub 30 kN;
  • współpraca z liną roboczą o średnicy 10-14mm lub 10-20mm;
  • maksymalną średnicą drzew - od 1,2m (dla taśmy AX 500).

 

Urządzenia do podnoszenia dla arborystów

 

PROTEKT dostarcza też specjalistyczne urządzenia podnosząco-opuszczające w formie trwałej ręcznej wciągarki przytwierdzanej do pnia drzewa. Ten sprzęt do podnoszenia i opuszczania urobku zabezpiecza korę przed uszkodzeniami. Mechanizm umożliwia precyzyjny i bezpieczny transport pionowy urobku z wykorzystaniem specjalnych prowadnic. Sprzęt charakteryzuje wysoka wartość dopuszczalnego maksymalnego obciążenia roboczego (13kN) oraz minimalna siła zrywająca (65kN).

 

W ofercie PROTEKT znajdziesz również szelki asekuracyjne oraz drzewołazy.