Wyposażenie dla ArborystówLinki narzędziowe

Linki narzędziowe

Wykonywanie prac arborystycznych wymaga korzystania z licznych narzędzi ręcznych, zarówno lekkich, jak i również cięższych, jak piły łańcuchowe. Kluczowe dla arborystów są nie tylko łatwy i wygodny dostęp do takiego sprzętu, ale również odpowiednie jego zabezpieczenie przed upadkiem. Prawdopodobieństwo wystąpienia wypadków podczas prac wysokościowych jest stosunkowo duże. O ile jednym elementów chroniących pracowników przed spadającymi przedmiotami są kaski ochronne, to dla pełnego bezpieczeństwa konieczne jest również stosowanie linek narzędziowych, które nie tylko powstrzymują narzędzia przed upadkiem, ale i ułatwiają ich wciągnięcie i dalsze użytkowanie.

Linki narzędziowe dla arborystów od PROTEKT

 

Niezależnie od stopnia trudności wykonywanych na wysokościach prac, kwestią niezwykle ważną dla bezpieczeństwa pracy własnej i innych pracowników, również wykonujących obowiązki na ziemi, jest odpowiednie zabezpieczenie posiadanych narzędzi pracy. Sklep protekt.pl oferuje szereg bardzo mocnych linek narzędziowych dla arborystów, które spełniają współczynnik bezpieczeństwa SF na poziomie 7:1. W naszej ofercie znaleźć można linki o różnych zakończeniach, co jest wykorzystywane do zabezpieczania narzędzi różnego typu i wagi. Są to arborystyczne linki narzędziowe m.in.:

 

  • z wygodnymi odwróconymi pętlami;
  • z zawsze otwartymi odwróconymi pętlami;
  • zakończone z jednej strony poliestrową elastyczną linką z troczkiem, a z drugiej strony:
    • pętlą;
    • lub stalowym karabińczykiem o szerokości otwarcia 10 mm lub 7 mm (w opcji również wersja z karabińczykiem ze stali nierdzewnej.

 

Wytrzymałość linek

 

Linki narzędziowe dla arborystów dostarczane przez PROTEKT są stworzone z wytrzymałego poliestru w żółtym kolorze o bardzo mocnych szwach. Mają 25 mm szerokości i 1,3 m długości. Są w stanie przyjąć obciążenie do 4-5 kg z wytrzymałością statyczną 5-6 kN (w zależności od rodzaju).