Drzewołazy

Wśród najważniejszych elementów wyposażenia, które umożliwiają arborystom bezpieczną i wygodną pracę, możemy wyróżnić m.in. drzewołazy. Produkty te znacznie ułatwiają wspinaczkę na drzewa, do których nie ma innego, prostszego dostępu.

Odkryj bogatą ofertę drzewołazów stalowych i aluminiowych 

 

W ofercie Protekt można znaleźć zarówno drzewołazy aluminiowe, jak i stalowe. Warto pamiętać, że są to produkty, z których często korzystają nie tylko arboryści, ale również strażacy oraz drwale. Niewykle ważną częścią drzewołazów stalowych i aluminiowych są poduchy łydkowe, które po zamocowaniu sprzętu przylegają do nogi użytkownika i znacznie wpływają na jego komfort. Zadbaliśmy więc o to, by w naszych wyrobach elementy te zostały wykonane z połączenia filcu oraz skóry naturalnej, dzięki czemu korzystanie z produktu jest wygodne dla noszącej go osoby. Warto podkreślić, iż poducha łydkowa posiada możliwość regulacji, co sprawia, iż każdy użytkownik może dopasować jej odpowiednie ułożenie do własnych preferencji. 

 

Wybierz specjalistyczne części zamienne do drzewołazów

 

Zadbaliśmy o to, by w asortymencie naszego sklepu znalazła się również bogata kolekcja części zamiennych do drzewołazów stalowych i aluminiowych. Klienci mogą więc zakupić m.in. takie artykuły jak dolne i górne paski tekstylne, osłony zabezpieczające kolec, wymienne poduszki opinające łydkę, paski do mocowania, kółka zaczepowe czy też nasuwki. Jednym z najważniejszych elementów są kolce, które występują zarówno w krótkich, jak i długich wersjach. Służą one do wbijania się w drzewo i stawiania kroków. Łatwo zauważyć, iż części te muszą być wymieniane regularnie, gdyż najszybciej się zużywają. Warto podkreślić, iż każdy model drzewołazów aluminiowych i stalowych firmy Protekt spełnia normę PN-E-55000. Wszystkich klientów zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi produktami skierowanymi do arborystów, które obejmują m.in. takie elementy wyposażenia jak uprzęże, szelki bezpieczeństwa, linki narzędziowe, urządzenie do podnoszenia i opuszczania czy też wózki arborystyczne.