Wyposażenie dla ArborystówBloczki i wielobloczki

Bloczki i wielobloczki

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia stosowanego podczas prac wysokościach przez arborystów są specjalistyczne bloczki i wielobloczki arborystyczne. Pełnią one bardzo ważną rolę uzupełniającą w systemach linowych, umożliwiając tworzenie złożonych układów, których konstrukcja pozwala na redukcję siły niezbędnej do opuszczania lub podnoszenia urobku. PROTEKT dostarcza użytkownikom kilka rodzajów bloczków arborystycznych, które charakteryzuje trwałość, solidność wykonania i bardzo dobre parametry robocze.

Bloczki i wielobloczki arborystyczne od PROTEKT

 

Specjalna konstrukcja bloczków ma na celu nie tylko ułatwić podnoszenie i opuszczanie sekcji pni, konarów czy gałęzi, ale także maksymalnie zabezpieczyć używane liny transportowe przed przetarciami, wydłużając znacznie ich trwałość i przydatność do pracy. W naszym sklepie protekt.pl znajdziesz m.in.:

 

  • bloczki z kutego aluminium o zróżnicowanej charakterystyce (z zastosowaniem otworu przelotowego lub nie / z blokadą "Pin lock" lub zakręcaną):
    • małe - o dopuszczalnym obciążeniu roboczym 20kN i minimalnej sile zrywającej 100kN, dopuszczalne dla lin roboczych do 18mm;
    • duże - o dopuszczalnym obciążeniu roboczym 20-25kN i minimalnej sile zrywającej 120-125kN, dopuszczalne dla lin roboczych do 30mm;
  • minibloczki - współpraca z linami poniżej 13,5mm;
  • pojedyncze, podwójne i potrójne bloczki do tworzenia wielobloczków;
  • bloczki kuliste;
  • bloczki z hakiem - z maksymalnym obciążeniem roboczym nawet 2000kg;
  • tradycyjne bloczki kołowe.

 

Jakość i wykonanie bloczków arborystycznych

 

Cechą wyróżniającą bloczki i wielobloczki arborystyczne marki TreeUP od PROTEKT jest ich jakość wykonania. Produkty te, w zależności od modelu, są starannie produkowane przy użyciu aluminium, stali nierdzewnej, stali ocynkowanej i żeliwa. Są lekkie, co zapewnia komfort ich użytkowania. Z reguły dostępne są w kilku kolorach, co może ułatwiać tworzenie systemów linowych na wysokości.

 

W ofercie Protekt znajdziesz również uprzęże arborystyczne.