Wyposażenie dla ArborystówWózki arborystyczne

Wózki arborystyczne

Prace arborystyczne kojarzone są głównie z wykonywaniem skomplikowanych zadań w obrębie korony drzew, związanych z pielęgnacją drzew lub ich wycinką. Jednak warto podkreślić, że praca arborysty nie kończy się wraz z jego zejściem na ziemię. Często musi on zebrać pozostałości po swojej aktywności, albo przetransportować większe elementy drewna po sekcyjnej wycince. W tym celu PROTEKT zaprojektował specjalne wózki arborystyczne, których konstrukcja ułatwia transport i to nawet w zwykle trudniejszych warunkach leśnych.

Wózki arborystyczne od PROTEKT

 

Odpowiednie wózki wykorzystane do prac arborystycznych na gruncie w lesie lub w ogrodach powinny się cechować nie tylko dużą ładownością czy solidnością i trwałością użytych materiałów, ale także łatwością w prowadzeniu i manewrowaniu. Dotyczy to zwłaszcza miejsc o nieuregulowanej nawierzchni, jak lasy czy łąki, ale przykładowo także w ogrodach podczas prac przydomowych. W naszym sklepie protekt.pl znaleźć można przykładowo wózki arborystyczne o ładowności aż 500 kg. A duży ciężar załadunku to mniejsza ilość kursów niezbędna do wykonania z towarem. Co jednak ważne - mimo tak dużej ładowności wózki te są stosunkowo łatwe w prowadzeniu - wyposażenie w dwa koła zapewnia dużą zwrotność, a dodatkowe podpórki pozwalają bezpiecznie utrzymać przewożony towar.

 

Multifunkcjonalne wózki arborystyczne

 

PROTEKT dostarcza m.in. takie wózki arborystyczne, jak:

 

  • do przewożenia drewna z wysuwanym dyszlem i modyfikowalnym stelażem, umożliwiającymi transport drewna o nietypowych rozmiarach (bez utraty na stabilności wózka);
  • do przewożenia drobniejszych elementów w specjalnie zaprojektowanym koszu z wymiennym workiem - umożliwia transport większej ilości mniejszych odpadów po pracach arborystycznych, jak gałęzie, lub większych elementów, jak choćby pnie po sekcyjnej wycince drzew.