Przemysłowe hełmy ochronne - ATRA

Przemysłowe hełmy ochronne - ATRA

Lekkie przemysłowe hełmy ochronne ATRA wraz z dodatkowymi dedykowanymi akcesoriami to odpowiedź PROTEKT na rosnące potrzeby użytkowników, zarówno w zakresie poziomu bezpieczeństwa sprzętu ochronnego, jak i wygody jego użytkowania. Seria ATRA otwiera nowe możliwości w zakresie ochrony głowy przy pracach na wysokościach, nie tylko przed spadającymi przedmiotami, ale przykładowo również przed porażeniem czy kontaktem z prądem. Dzięki zastosowaniu kompatybilnych akcesoriów bezpieczeństwo użytkownika rośnie również w zakresie ochrony wzroku, twarzy a także słuchu, co będzie miało szczególne znaczenie w przypadku prac budowlanych czy leśnych przy użyciu głośnego sprzętu.

 

Wszystkie hełmy ATRA oraz akcesoria, produkowane są w Polsce w Łodzi przez firmę PROTEKT.

 

Hełmy ATRA produkowane są w Polsce.

 

 

 

Najważniejsze cechy hełmów ochronnych ATRA

 

PROTEKT, jako topowy producent sprzętu zapewniającego bezpieczeństwo pracy, dostarcza bardzo wytrzymałe hełmy ochronne stworzone z lekkiego ABS-u (waga tylko 430 g), które cechują się dodatkowo:

 

  • bardzo wysoką odpornością na boczne odkształcenia (LD) oraz uderzenia;
  • szerokim zakresem temperaturowym pracy, przewyższając normy 397:2012+A1:2012 (pomyślne testy w zakresie od -30°C do +50°C);
  • dostępnością w wersji ze stałą lub ruchomą więźbą;
  • szeroką paletą kolorystyczną - 9 kolorów od bardziej klasycznych: białego, czarnego, pomarańczowego i żółtego po rzadziej spotykane, jak zielony czy różowy.

 

PROTEKT dostarcza przemysłowe hełmy ochronne ATRA także o swoistych cechach, takich jak:

 

  • wersja wentylowana - z przeznaczeniem do użytkowania w gorące dni;
  • wersja elektroizolacyjna - z ochroną spełniającą normy EN397 oraz EN 50365:2002 w zakresie ochrony odpowiednio przed krótkotrwałym kontaktem z przewodnikiem prądu (AC 440V), jak i porażeniem prądem (AC 1000V oraz DC 1500V).

 

Akcesoria do przemysłowych hełmów ochronnych

 

Produkty ATRA od PROTEKT to nie tylko hełmy ochronne, ale również istotne akcesoria dodatkowe, które po zamontowaniu zwiększają poziom bezpieczeństwa użytkownika. Przykładowo są w pełni kompatybilne ze sprzętem ATRA:

 

  • osłony twarzy - chroniące twarz i wzrok przed cząstkami o energii od małej do średniej;
  • ochraniacze słuchu - zapewniające wysoki poziom ochrony przed hałasem.

 

Innym akcesorium, zwiększającym z kolei wygodę użytkowania zwłaszcza w zimne i wietrzne dni są specjalne ocieplacze zimowe do hełmów.