Uchwyty narzędziowe

Uchwyty narzędziowe są to specjalnie zaprojektowane dodatkowe mocowania, które po przypięciu do pasów narzędziowych, taśm uprzęży czy szelek, stanowią pomocniczy uchwyt do przytrzymywania czy przechowywania narzędzi niezbędnych podczas różnego rodzaju prac w terenie, m.in. na wysokościach. Zastosowane rozwiązania pozwalają użytkownikowi na zachowanie pełnej ergonomii korzystania z uchwytów, zapewniając łatwy, szybki i wygodny dostęp do różnych przedmiotów pracy. Tym samym uchwyty narzędziowe, przy założeniu poprawnego korzystania z nich, mogą stanowić dodatkowe źródło zabezpieczające poruszanie się w terenie, zapewniając przy tym stabilne położenie narzędzi.

Najważniejsze właściwości uchwytów narzędziowych PROTEKT

 

Podstawą skuteczności korzystania z uchwytów narzędziowych jest solidność ich wykonania oraz trwałość użytkowania. W przypadku uchwytów firmy PROTEKT do ich produkcji zostały wykorzystane elementy bardzo trwałego poliestru, stali nierdzewnej, a w niektórych przypadkach również skóry czy włókna szklanego. Dodatkowe użycie silnych rzepów mocujących, zapewnia stabilność uchwytu przytwierdzonych narzędzi czy innych przedmiotów. Niezależnie od sposobu mocowania, uchwyty narzędziowe w pełni zabezpieczają sprzęt przed wypadnięciem. Dzięki rozwiązaniom proponowanym przez firmę PROTEKT możliwe jest przechowywanie i przenoszenie nie tylko podstawowych narzędzi roboczych, ale również:

 

  • wkrętarek i tym podobnych sprzętów;
  • taśm mierniczych;
  • a nawet telefonów, co jest niezwykle ważne dla zachowania kontaktu użytkownika ze współpracownikami.

 

Uchwyty narzędziowe - informacje dodatkowe

 

Co jest warte podkreślenia, uchwyty narzędziowe nie są sprzętami ochrony indywidualnej i powinny być wykorzystywane wyłącznie zgodnie z przeznaczeniem, zwłaszcza w zakresie możliwych maksymalnych wartości ciężaru obciążenia roboczego czy ładowności. W zależności od przeznaczenia i rodzaju, uchwyty narzędziowe są w stanie przyjąć od 2 do 5 kg obciążenia, a w przypadku haka pomocniczego nawet 10 kg.