Linki narzędziowe worki torby plecakiStalowe linki narzędziowe

Stalowe linki narzędziowe

Wykonywanie prac na wysokościach wymaga nie tylko odpowiedniego przygotowania fizycznego, ale przede wszystkim właściwego zabezpieczenia przed upadkiem. Różne elementy wyposażenia, jak kaski czy uprzęże bezpieczeństwa, stanowią podstawowe środki ochrony osobistej. Natomiast nie można zapominać o odpowiednim wyposażeniu dodatkowym, które ułatwi wykonywanie prac poprzez ułatwienie dostępu do ręcznych narzędzi. Stalowe linki narzędziowe pełnią właśnie taką rolę, dodatkowo zabezpieczając narzędzia przed upadkiem z wysokości podczas wykonywania prac monterskich.

Stalowe linki narzędziowe

 

Firma PROTEKT, polski producent środków zapewniających bezpieczeństwo pracy, dostarcza użytkownikom stalowe linki narzędziowe, które umożliwiają zabezpieczenie przed upadkiem lekkich narzędzi ręcznych o wadze do 2 kg, czyli wszelkiego rodzaju kluczy i drobnych młotów. W sklepie protekt.pl dostępne są między innymi:

 

  • stalowa linka narzędziowa zakończona obustronnie karabińczykami, o długości 63 cm z maksymalnym wydłużeniem do aż 150 cm. Dostępna w 5 opcjach różną średnicą otwarcia stalowego karabińczyka od 7 mm do 14 mm;
  • stalowa linka narzędziowa o stałej długości 115 cm, zakończona z obydwu stron pętelkami;
  • dodatkowe elementy, jak lekki zaczep linkowy ze stali ocynkowanej pokrytej tworzywem sztucznym, o długości 30 cm.

 

Stalowe linki narzędziowe są zabezpieczone otuliną, która dodatkowo chroni pracownika przed urazami w przypadku nagłego upadku przymocowanego narzędzia.

 

Jakość wykonania i wytrzymałość

 

Właściwe użytkowanie stalowych linek narzędziowych w pełni zabezpiecza lekkie narzędzia przed upadkiem z wysokości, co dodatkowo chroni wszystkie osoby znajdujące się w najbliższym otoczeniu pracownika. Maksymalne obciążenie linek wynoszące 2 kg, osiągnięte dzięki wykonaniu ze stali galwanizowanej, pozwala na mocowanie większości narzędzi ręcznych, co jest szczególnie istotne przy wykonywaniu wysokościowych prac monterskich. Łatwy dwustronny montaż pozwala na wygodne użytkowanie sprzętu.