Plecaki transportowe

Prace wykonywane na wysokościach, w tym arborystyczne, wymagają zastosowania wysoce wyspecjalizowanego sprzętu, który nie tylko zabezpieczy użytkownika, ale również zapewni mu odpowiednie przygotowanie do wykonywania swoich zadań. Jednym z kluczowych wyposażeń dodatkowych w takich przypadkach są plecaki transportowe, które pozwalają na wygodne przenoszenie na plecach niezbędnych podczas prac narzędzi i przedmiotów. Plecaki produkcji polskiej firmy Protekt to również sposób na zapewnienie ochrony dla sprzętu oraz dla osoby korzystającej z niego.

Cechy plecaków transportowych PROTEKT

 

Plecaki transportowe, w tym wysoce specjalistyczne plecaki arborystyczne, czy plecaki służące do przenoszenia drzewołazów, posiadają szereg cech, które świadczą o zarówno najwyższej jakości ich wykonania, jak i komforcie użytkowania. Do najważniejszych ich właściwości zaliczyć należy:

 

  • materiał wykonania głównej komory transportowej: wzmocnione PCV - chroni przed przedmiotami o ostrych elementach czy zakończeniach;
  • szeroki otwór - umożliwia wygodne i szybkie wkładanie i wyjmowanie przedmiotów;
  • ściągacz oraz klapa zamykana na klamry, zamek błyskawiczny lub przez rolowanie - podwójne zabezpieczenie transportu;
  • regulowane pasy ramienne z poliamidu - zapewniają ergonomię noszenia;
  • wyściółka na plecach - dla wygody i bezpieczeństwa użytkowania.

 

Plecaki transportowe w użytkowaniu

 

Firma PROTEKT, jako producent wytrzymałych zarówno plecaków transportowych lekkich, jak i tych specjalistycznych, zapewnia użytkownikom możliwość skorzystania z wielu opcji pojemności plecaków: od 30 litrów, przez 35, 40, 45 aż po 60 i 80 litrów. Z kolei zastosowana jaskrawa kolorystyka zapewnia dużą widoczność w trudnych warunkach leśnych czy górskich. Co więcej, różne modele doposażono w dodatkowe usprawnienia, jak: systemy montowania zatrzaśników, kieszenie z przeznaczeniem na transport pił spalinowych, kieszenie zewnętrzne, pas biodrowy czy nawet możliwość podzielenia komory.