Stałe systemy asekuracyjneMasy kotwiczące

Masy kotwiczące

Kluczowe dla zachowania bezpieczeństwa pracownika podczas wykonywania przez niego prac na wysokościach są nie tylko środki ochrony osobistej, ale również odpowiednia asekuracja w postaci możliwości przymocowania się liną do stałego punktu zaczepienia. Dzięki systemom asekuracyjnym minimalizuje się ryzyko upadku czy urazu. Jednym z elementów stałego systemu asekuracyjnemu są masy kotwiczące, których przykładowo montaż na dachu zapewnia pracownikom odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Bezwładne masy kotwiczące od PROTEKT

 

Bazując na swoim bogatym doświadczeniu w zakresie produkcji sprzętu i systemów zapewniających bezpieczeństwo pracy na wysokościach, PROTEKT udostępnia użytkownikom przenośny punkt zaczepowy w postaci bezwładnej masy kotwiczącej. System ten stanowi skuteczne zabezpieczenie dla jednej osoby, pracującej na dachu płaskim (z zachowaniem wymogu odpowiedniej nośności dachu). Przykładowo, jeden z systemów masy kotwiczącej składa się ze:

 

  • stalowego punktu kotwiczącego wykonanego ze stali ocynkowanej ogniowo;
  • dwunastu gumowych odważników o wadze 16 kg każdy.

 

Specjalna konstrukcja stalowego krzyżaka z wyprofilowanymi odważnikami wymaga właściwego montażu w taki sposób, by wszystkie elementy układu dokładnie przylegały do powierzchni dachu.

 

Bezpieczeństwo i użytkowanie mas kotwiczących

 

Masy kotwiczące od PROTEKT zostały zaprojektowane i wyprodukowane w zgodzie z normą EN 795/E, która określa pożądane parametry pozwalające zachować pełne bezpieczeństwo pracy na wysokościach. Cechą charakterystyczną mas kotwiczących od PROTEKT jest również ich łatwy i wygodny montaż.