Stałe systemy asekuracyjneWolnostojące zabezpieczenia krawędzi

Wolnostojące zabezpieczenia krawędzi

Niezależnie od charakteru prac wykonywanych na wysokościach, wymagają one odpowiedniego zabezpieczenia pracowników przed upadkiem oraz powinny zmniejszać ryzyko urazu w razie wystąpienia wypadku. O formie i organizacji zabezpieczeń decydują przepisy BHP, a także liczne normy bezpieczeństwa w zakresie dostosowanym do rodzaju wykonywanych czynności. Jednym z rodzajów pracy na wysokościach są pracy wykonywane na dachach budynków, co z kolei wymaga użycia zabezpieczeń krawędzi. Tego typu rozwiązania oferuje PROTEKT, lider urządzeń i systemów chroniących ludzi przed upadkiem z wysokości.

Wolnostojące zabezpieczenia krawędzi

 

Podstawowym celem dostarczanego przez PROTEKT zabezpieczenia krawędzi dachu jest zbiorowa ochrona pracowników, którzy wykonują prace na powierzchniach obiektów o charakterze niepublicznym i dachach budynków. Przykładowo, oferowane zabezpieczenie stanowi system wolnostojący, co oznacza, że nie wymaga stałego mocowania do powierzchni dachu. Konstrukcja systemu barier została zaprojektowana w oparciu o przeciwwag obciążników od powierzchni nośnej. Wykonane są one z trwałego EPDMu, co zapewnia im wysoką odporność na skrajne warunki atmosferyczne. Co ważne, system zabezpieczenia krawędzi dachu spełnia wymogi (EN ISO 14122-3:2001 oraz EN 13374:2004 klasa A) zakresie przeciwstawiania się siłom nalegającym na bariery wskutek opierania się o nie przez pracownika, a nawet przytrzymywania się ich przy wypadnięciu.

 

Modułowe zabezpieczenia krawędzi dachu

 

Kluczowe we wszystkich wolnostojących systemach zabezpieczeń krawędzi jest możliwość dostosowania systemu barier do obrysu dachu. Oferowane przez PROTEKT rozwiązanie opiera się o system modułowy, przez co ciąg barier można dowolnie kształtować. Zaletą wolnostojących zabezpieczeń krawędzi w formie modułowej jest także maksymalnie prosty montaż i łatwość transportu, co znacznie przyspiesza etap zabezpieczenia dachu i umożliwia bezpieczne przystąpienie do wykonywania prac na wysokościach.