Lekkie suwnice bramowe i podnoszenie ładunkówZabezpieczenie ładunku i napinacze

Zabezpieczenie ładunku i napinacze

Użytkowanie lekkich suwnic bramowych w celu zarówno podnoszenia i opuszczania ładunków, jak i użytkowania przez ekipy pracownicze oraz ratownicze wymaga zastosowania odpowiednich akcesoriów do zabezpieczenia ładunków. Dostarczane przez polskiego producenta - firmę PROTEKT - urządzenia i napinacze wzmacniają poziom zabezpieczenia podnoszonych i opuszczanych ładunków przy użyciu mobilnych suwnic bramowych.

Napinacze pasów transportowych od PROTEKT

 

Spośród dostępnych w sklepie protekt.pl akcesoriów do zabezpieczania ładunków można wyróżnić następujące typy napinaczy:

 

  • urządzenia samohamowne o długości 6, 8 lub 10 m, dzięki którym możliwe staje się zabezpieczenie towaru przed upadkiem (również ograniczając siłę uderzenia);
  • małe napinacze - o szerokości 25 mm, zdolności mocowania 600 daN, służące do mocowania ładunków (wyłącznie), kolor pomarańczowy lub biały;
  • taśmy mocujące - dostępne w różnych kolorach, w tym jaskrawych;
  • duże napinacze (również typu Tie Down) - o szerokości 50 mm  zdolności mocowania aż 2500 daN.

 

Wszystkie napinacze są dostępne w różnej długości, dostosowanej do faktycznych potrzeb użytkowników - od 4 do 12 m.

 

Jakość akcesoriów do zabezpieczania ładunków

 

Podstawową cechą napinaczy marki PROTEKT jest wytrzymałość spełniająca pożądane przez użytkowników wartości. Staje się to możliwe, dzięki kombinacyjnemu zastosowaniu trwałych materiałów, jak poliester, z którego są zbudowane same taśmy, jak i stali galwanizowanej, z której zbudowane są pomocnicze mechanizmy oraz haki.