Wyciągniki łańcuchowe

Biorąc pod uwagę konstrukcję i przeznaczenie suwnic bramowych (o kompaktowym charakterze), to jednym z ważniejszych elementów, który wpływa zarówno na możliwości dźwigowe, jak i bezpieczeństwo ładunków oraz samych pracowników biorących udział w obsłudze urządzeń, są tzw. wyciągniki łańcuchowe. Sprzęt tego rodzaju znajduje się w ofercie PROTEKT - lidera kompletnych wieloelementowych systemów podnoszących bezpieczeństwo pracy. Wyciągniki łańcuchowe to bardzo złożone urządzenia, których budowa i sposób działania bezpośrednio wpływają na jakość ochrony pracowników i ładunków podczas obsługi suwnic bramowych.

Wyciągniki łańcuchowe od PROTEKT - budowa i użytkowanie

 

Dostępne w naszej ofercie akumulatorowe wyciągniki łańcuchowe to sprzęt, który umożliwia podnoszenie towarów we współpracy z kompaktowymi suwnicami od PROTEKT typu FSB, KSB oraz KSB-LE. Warto podkreślić, że dopuszczalne obciążenie robocze wyciągników łańcuchowych wynosi aż pół tony przy 15kN minimalnej siły zrywjącej. Urządzenie wyposażone jest w stalowy łańcuch o wymiarach 4x12mm, którego robocza długość wynosi aż 6m. Ze względów bezpieczeństwa sam system łańcuchowy jest umieszczony w specjalnie zaprojektowanym koszu. Wygodę użytkowania sprzętu podnosi bateryjne zasilanie bateriami 18V (dostępnymi w zestawie wraz z ładowarką). Tym samym pełne obciążenie pozwala na 20-25 minut pracy. Sprzęt jest sterowany przy pomocy przewodowego pilota o przewodzie sterującym długości 2m. Do sprzętu dołączona jest szczegółowa instrukcja użytkowania.

 

Wyciągniki łańcuchowe - jakość wykonania

 

Dostarczane przez PROTEKT wyciągniki łańcuchowe osiągają prędkość roboczą do 2m na każdą minutę, co stanowi bardzo dobry wynik. Taki efekt jest możliwy dzięki wysokiej jakości użytych materiałów. Konstrukcja wyciągników łańcuchowych opiera się o stal ocynkowaną, która wraz ze stalowym mechanizmem schowana jest w ultra-wytrzymałej żeliwnej obudowie malowanej proszkowo.