Uchwyty do ładunków

Użytkowanie lekkich suwnic bramowych, celem podnoszenia i opuszczania ciężkich ładunków wymaga zastosowania obok głównego osprzętu także dodatkowych akcesoriów. Jednymi z nich są uchwyty do podnoszenia ładunków, których głównym celem jest odpowiednie zabezpieczenie różnego typu ładunków, od betonowych kręgów po rury i profile rurowe. Tego typu rozwiązania dostarcza firma PROTEKT - polski producent sprzętu zapewniającego bezpieczeństwo pracy na każdym poziomie.

Uchwyty do podnoszenia ładunków od PROTEKT

 

Dostępne w sklepie protekt.pl akcesoria dodatkowe do lekkich mobilnych suwnic to rozwiązania różnego rodzaju, m.in. są to:

 

  • kotwy do podnoszenia betonowych kręgów - o dopuszczalnym obciążeniu roboczym (DOR) od 750 do 2000 kilogramów. Użyte materiały to stal z wykończeniem w postaci ocynku galwanicznego. Dla pełnego bezpieczeństwa ładunki i osób zalecane jest stosowanie przynajmniej 3 kotew;
  • uchwyty do rur - o DOR wynoszącym nawet 2000 kilogramów. Użyte materiały, to lekkie i solidne aluminium z lakierowanym wykończeniem proszkowym. Ten rodzaj akcesoriów służy nie tylko podnoszeniu, ale i transportowi (w poziomie) rur oraz wszelkich profili rurowych. Istnieje wymóg stosowania uchwytów w parach.

 

Bezpieczeństwo towarów i osób

 

Dostarczane przez PROTEKT uchwyty do podnoszenia ładunków to rozwiązania, których celem jest z jednej strony wsparcie użytkowników w podnoszeniu i transporcie nietypowych towarów ciężkich, a z drugiej - zapewnienie pożądanego poziomu bezpieczeństwa pracy.