Sprzęt strażacki i ratunkowySprzęt ewakuacyjny

Sprzęt ewakuacyjny

Wystąpienie katastrofy lub wypadku w trakcie wykonywania prac na wysokościach wymaga od służb ratunkowych i strażackich natychmiastowej akcji ratunkowej z wykorzystaniem niezawodnego sprzętu ewakuacyjnego. PROTEKT oferuje szereg rozwiązań umożliwiających bezpieczne sprowadzenie poszkodowanych w przypadku, gdy nie są w stanie samodzielnie zejść z wysokości, np. w następstwie powstrzymania spadania wskutek użycia sprzętu zabezpieczającego przed upadkiem z wysokości.

Ratowniczy sprzęt ewakuacyjny od PROTEKT

 

W naszej ofercie posiadamy kompletne zestawy przeznaczone do ewakuacji ludzi z wysokości:

 

  • urządzenie ewakuacyjno-ratunkowe - składa się m.in. z mechanizmu zjazdowego, liny ewakuacyjnej w opcjach 10/20/30/40/50 m, zaczepu taśmowego, zatrzaśników oraz transportowego worka. W zestawie znajduje się także nóż, na wypadek konieczności cięcia linki poszkodowanego;
  • pomocniczy zestaw ewakuacyjny bez cięcia linki - stanowi wsparcie dla urządzenia ewakuacyjnego w przypadku braku możliwości użycia noża do odcięcia linki poszkodowanego. Maksymalne obciążenie zestawu to nawet 200 kg. Wytrzymałość zrywająca wynosi minimum 4 kN.

 

Pozostały sprzęt i wyposażenie ewakuacyjne

 

Poza głównymi zestawami o charakterze ratunkowym PROTEKT oferuje również dodatkowe elementy wyposażenia ewakuacyjnego:

 

  • trójkąty ewakuacyjne ze wzmocnionego PCW - służące do bezpiecznego opuszczania lub podnoszenia użytkownika na linie;
  • taśmy podtrzymujące o długości 105 i 120 cm, stosowane w trakcie oczekiwania na pomoc w przypadku zawiśnięcia w szelkach bezpieczeństwa pozwalają przenieść ciężar ciała na nogę. Dostępna jest również opcja z wygodną regulacją długości taśmy;
  • zaczep dwupunktowy przenoszący spełniający normy EN 354 i EN 358;
  • zwijana górnicza linka ratownicza o długości do 8,5 m - dostosowana do do prac w strefach zagrożonych wybuchem metanu i pyłu węglowego, pozwala zabezpieczyć do 5 górników w warunkach ograniczonej widoczności.

 

W naszej ofercie znajdziesz również sprzęt do pracy na wysokości oraz szelki asekuracyjne.