Sprzęt strażacki i ratunkowyAkcesoria dodatkowe

Akcesoria dodatkowe

Wypadki samochodowe czy inne katastrofy w ruchu lądowym mogą skutkować uwięzieniem poszkodowanych w zniszczonej karoserii pojazdów. Akcje ratunkowe w takim przypadku wymagać mogą zastosowania sprzętu rozpierającego, który ma umożliwić szybkie i bezpieczne uwolnienie zakleszczonych osób. Często, celem ułatwienia zastosowania rozpieraczy kolumnowych, konieczne jest zastosowanie sprzętu pomocniczego. Firma PROTEKT posiada w swojej ofercie dodatkowe akcesoria ratunkowe w postaci m.in. wsporników progowych, stanowiących wsparcie do pracy rozpieraczy.

Sprzęt pomocniczy przy prowadzeniu akcji ratunkowych

 

Jedną z pierwszych służb, które pojawiają się w miejscu wypadków samochodowych jest Straż Pożarna. W przypadku poważniejszych zdarzeń, gdzie konieczne jest zastosowanie sprzętu do rozcinania karoserii aut lub rozpierania zgniecionej konstrukcji, konieczne bywa zastosowanie akcesoriów wspierających akcję ratunkową. W przypadku rozpieraczy kolumnowych zastosowanie będą mieć, dostępne w naszej ofercie, wsporniki progowe, które umożliwiają zmniejszenie dystansu, który pokonuje rozpieracz w trakcie wysuwu. Dzięki temu proces rozpierania jest zdecydowanie szybszy. Skuteczność zastosowania wspornika zapewnia jego odpowiednio wzmocniona konstrukcja. PROTEKT dostarcza wsporniki dostosowane do prowadzenia akcji z wykorzystaniem rozpieraczy kolumnowych firm Lukas oraz Holmatro.

 

Akcesoria ratunkowe - jakość wykonania wsporników progowych

 

Kształt oferowanych wsporników progowych został zaprojektowany w taki sposób, żeby zapewnić w pełni optymalne dopasowanie do konkretnych rozpieraczy kolumnowych, gwarantując przez to odpowiednie przenoszenie obciążeń. Dostępne w naszej ofercie wsporniki posiadają po trzy bardzo stabilne punkty podparcia dla używanego sprzętu. Można je swobodnie stosować niezależnie od typu pojazdu. Wykonane są z ocynkowanej stali (z wykorzystaniem również aluminium w przypadku wsporników do rozpieraczy firmy Lukas). Z kolei wsporniki dostosowane do stosowania z rozpieraczami kolumnowymi Halmatro dostępne są w wersjach: standard oraz NTC.