Pasy bojowe

Pasy bojowe to jeden z głównych elementów chroniących służby strażackie i zespoły ratunkowe podczas pracy w wymagających warunkach. Najwyższa klasa wykonania, niezawodna wytrzymałość użytych materiałów, możliwość przenoszenia dynamicznych obciążeń oraz funkcjonalność użycia to główne cechy sprzętu dostarczanego przez firmę Protekt. Jakość ta jest niejednokrotnie poświadczana specjalnymi certyfikatami oraz orzeczeniami przydatności, jak np. ze strony Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej w przypadku wyposażenia dla Straży Pożarnej.

Pasy bojowe w użytkowaniu - właściwości

 

Najważniejszym celem wykorzystania profesjonalnych strażackich pasów bojowych oraz pasów do pracy w podparciu jest odpowiednie zabezpieczenie użytkownika w trakcie najbardziej wymagających prac na wysokościach czy w trakcie akcji ratowniczych. Właściwości pasów bojowych Protekt pozwalają użytkownikom na:

 

  • pewny zaczep przy pracach na wysokości, co zapobiega upadkom;
  • asekurację w trakcie prac gaśniczych i ratunkowych, nawet przy użyciu ciężkiego sprzętu, co zapewnia ciągłość akcji i bezpieczeństwo ratownika;
  • wykorzystanie celem zawieszenia dodatkowego uzbrojenia, co pozwala na łatwe wykorzystanie innych sprzętów;
  • łatwość w użytkowaniu, dzięki poręcznym klamrom, zatrzaskom i ewentualnie taśmom zaczepowym.

 

Podkreślenia wymaga jednak konieczność jednoczesnego użycia przy pasach bojowych także innych środków ochrony osobistej.

 

Pasy bojowe strażackie - jakość zapewniająca bezpieczeństwo

 

Pasy bojowe strażackie oraz pasy do pracy w podparciu mają na celu wesprzeć poziom bezpieczeństwa użytkownika. Służą temu bardzo wytrzymałe materiały, z których produkowane są pasy: poliestrowe taśmy tworzone z jednego kawałka oraz stalowe i/lub aluminiowe klamry: spinająco-regulacyjne; regulacyjne i zaczepowe. Spełniają one rygorystyczne wymogi wytrzymałościowe i odpornościowe, nawet na czynniki chemiczne. Pasy są dostępne w różnych rozmiarach, co umożliwia odpowiednie ich dopasowanie do danej osoby, zapewniając jej pełen komfort i bezpieczeństwo użytkowania.