Sprzęt strażacki i ratunkowyPodpinki i linki strażackie

Podpinki i linki strażackie

Podstawą pracy służb Straży Pożarnej jest niezawodny sprzęt, gwarantujący bezpieczeństwo prowadzenia akcji gaśniczych i ratunkowych. Jednym z ważniejszych elementów podstawowego wyposażenia strażaków powinny być linki strażackie, stanowiące osobiste zabezpieczenie strażaka oraz podpinki wężowe, umożliwiające solidne mocowanie węży strażackich podczas podawania strumieni gaśniczych, co także stanowi dodatkową ochronę pracy strażaka. Firma PROTEKT oferuje w tym zakresie wysokiej jakości, certyfikowane linki oraz podpinki z przeznaczeniem do wykorzystania przez służby ratunkowe i strażackie.

Pomocnicze linki strażackie od PROTEKT

 

Kluczowe dla poprawności i bezpieczeństwa prowadzenia działań strażackich przy akcjach pożarniczych i ratunkowych jest zapewnienie osobistej ochrony strażaka, w postaci linek strażackich. Linki dostarczane przez PROTEKT to wysokiej jakości sprzęt charakteryzujący się m.in.:

 

  • wysoką wytrzymałością na rozerwanie - min. 15 kN;

  • możliwością wydłużenia - do 20%;

  • wykonaniem z plecionej poliestrowej liny o grubości 12 mm;

  • długością dostosowaną do rzeczywistych potrzeb i specyfiki pracy strażaka (dostępne opcje: 10/20/30 m).

 

Linki strażackie są zakończone samozamykającym się łącznikiem z ręczną blokadą oraz pętlą z kauszą. Co istotne, wyrób ten jest zgodny z polską normą PN-M-51510:2015-04.

 

Podpinki wężowe do akcji gaśniczych

 

Kolejnym elementem zabezpieczającym pracę strażaków są tzw. podpinki linkowe z przeznaczeniem do zabezpieczenia linii wężowej węży pożarniczych. Podwieszenia węża tłocznego wymaga zastosowania trwałego, wytrzymałego i łatwego w użyciu sprzętu, który można swobodnie wykorzystać na podnośnikach czy drabinach. Dostarczamy podpinki wężowe:

 

  • aramidowe - wykonane w postaci liny rdzeniowej z aramidu w oplocie, wytrzymałość na rozerwanie: 15 kN;

  • poliestrowe - w postaci bezrdzeniowej liny plecionej o wytrzymałości min. 10 kN.

 

Podpinki linkowe do węży pożarniczych są zakończone hakiem i pętlą.