Sprzęt strażacki i ratunkowyZnaki ostrzegawcze

Znaki ostrzegawcze

Prowadzenie akcji ratowniczych w miejscu wypadków i katastrof komunikacyjnych wymaga świetnej koordynacji działań i właściwej organizacji terenu objętego czynnościami służb. Dlatego jednym z podstawowych elementów wyposażenia Straży Pożarnej i innych służb ratunkowych muszą być drogowe znaki ostrzegawcze. Dostarczane przez firmę PROTEKT znaki ostrzegawcze pozwalają poprawnie oznaczyć miejsce wypadku oraz czasowo zorganizować ruch drogowy w jego najbliższym sąsiedztwie. Dzięki temu pozostali użytkownicy ruchu otrzymują jasny sygnał ostrzegawczy o konieczności zachowania szczególnej ostrożności.

Rozstawne znaki ostrzegawcze drogowe

 

Podstawowy cel drogowych znaków ostrzegawczych sprowadza się do możliwości łatwego i skutecznego oznaczenia miejsca niebezpiecznego zdarzenia. Dlatego też ich konstrukcja oraz masa powinny z jednej strony zapewniać wygodny transport oraz łatwy montaż, a z drugiej zapewniać właściwą widzialność i stabilność, co będzie kluczowe w przypadku złych warunków atmosferycznych. W naszej ofercie znajdują się m.in. znaki rozstawne ostrzegawcze z napisem "WYPADEK", które charakteryzują się:

 

  • stalowym stojakiem w żółtym kolorze (malowanym proszkowo);
  • poliestrowym znakiem z domieszką włókna szklanego w jaskrawych barwach, zwiększających widzialność;
  • stabilną podstawą w formie szerokiego stelaża lub ciężkiej gumowej podstawie na kółkach z dodatkową rączką do prowadzenia.

 

Drogowe znaki ostrzegawcze typu piramida

 

Innym rodzajem mobilnych znaków ostrzegawczych od PROTEKT są rozstawne znaki drogowe typu "Piramida", które charakteryzują się możliwością szybkiego rozłożenia przy pomocy rączki. Bardzo lekka konstrukcja i szeroki rozstaw pozwala odpowiednio oznaczyć miejsce wypadku, a sam znak z PCW jest odpowiednio trwały. W naszej ofercie dostępne są przykładowo:

 

  • znak z oznaczeniem robót drogowych, wykopów, itp.;
  • znak z możliwością przytwierdzenia odpowiednich znaków, adekwatnych do zastanej sytuacji, jak np. oznaczenie wypadku samochodowego czy nakaz jazdy.