Nosze ewakuacyjne

Przeprowadzenie skutecznej akcji ratowniczej niekiedy wymaga przeniesienia osób poszkodowanych, które nie mogą się samodzielnie poruszać. Zarówno wydobycie ich z miejsca wypadku, jak i przewiezienie za pomocą różnych środków transportu muszą odbywać się z zachowaniem bezpieczeństwa i gwarancją, że ofiara nie dozna kolejnych urazów. Dlatego nosze ewakuacyjne stosowane w ratownictwie powinny mieć odpowiednią konstrukcję i specjalny system zabezpieczeń.

Nosze ratownicze składane

 

Akcje ewakuacyjne są przeprowadzane w różnych warunkach. Często od ratowników wymaga się pokonania trudnego terenu wraz z ciężkim i nieporęcznym sprzętem. Dlatego poszczególne elementy wyposażenia muszą być skonstruowane tak, aby zapewniały jak najmniejsze obciążenie i usprawniały akcję. W takich sytuacjach niezastąpione są lekkie składane nosze ratunkowe. Charakteryzują się one wysoką wytrzymałością dzięki zastosowaniu stalowych rurek i tkaniny poliestrowej o wysokiej gramaturze. Nosze ratownicze składane zajmują niewiele miejsca, dlatego są łatwe w transporcie.

 

W ofercie firmy Protekt znajdują się też lekkie nosze wykonane z tworzyw PCV oraz PS. Mają one uniwersalne zastosowanie. Mogą być wykorzystywane do przemieszczania poszkodowanego lub ciężkich ładunków, również w ratownictwie wodnym. Ich zaletami są możliwość obciążenia nawet do 500 kg oraz stosowania w temperaturach od -30 do +50 st. C. Ponadto specjalne pasy umożliwiają transport poszkodowanego w pozycji pionowej

 

Nosze ratunkowe do transportu lotniczego

 

Protekt oferuje szeroki wybór noszy ratunkowych pozwalających na przeprowadzenie ewakuacji w niemal każdych warunkach. Zaopatrujemy też zespoły ratownicze w nosze ewakuacyjne przeznaczone do transportu poszkodowanego helikopterem. Proponowany sprzęt ma formę kosza ze stali nierdzewnej, wyposażonego w zawiesia, zatraśniki i taśmy do stabilizacji chorego. Konstrukcje tego typu mają też inne zastosowanie. Można je przenosić, ciągnąć po podłożu lub wykorzystywać do transportu ciężkich ładunków. Asortyment noszy ratowniczych uzupełniają dodatkowe elementy wyposażenia, takie jak pasy, liny, siatki wewnętrzne czy szelki do transportu noszy.