Sprzęt strażacki i ratunkowyNamioty, parawany i płotki odgradzające

Namioty, parawany i płotki odgradzające

Niezbędnym elementem wyposażenia służb mundurowych i ratowniczych są specjalne parawany, używane w trakcie prowadzenia akcji przy zdarzeniach drogowych czy klęskach żywiołowych. Parawany służą głównie do zasłaniania poszkodowanych i ofiar różnych zdarzeń, czy do zasłaniania całych obiektów. Jednocześnie pełnią funkcję wygradzania przestrzeni i oznaczania miejsc, gdzie toczy się akcja ratunkowa, lub prace związane z wykonywaniem czynności przez inne służby. Parawany ratownicze nie tylko zapewniają skuteczne prowadzenie wskazanych działań, ale także stanowią ochronę przed wzrokiem osób postronnych.

Rodzaje parawanów ratowniczych Protekt

 

Dostarczane przez Protekt produkty przeznaczone do odpowiedniego zabezpieczania prowadzonych akcji ratowniczych, dostępne są w wielu opcjach, dostosowanych do specyfiki pracy i potrzeb danych służb. Protekt oferuje m.in. następujące rozwiązania:

 

  • parawany ochronne - proste w budowie, dostępne w wersjach kolorystycznych przeznaczonych dla straży pożarnej lub policji;
  • parawany z taśmami odblaskowymi - wyposażone w taśmy zapewniające widoczność podczas prac po zmroku lub w nocy;
  • parawany ochronne regulowane - konstrukcja zapewnia możliwość regulowania wysokości parawanów, dostępne są w kolorach niebieskim, czerwonym i uniwersalnym pomarańczowym;
  • parawany trudnopalne - przeznaczone do prac ochronnych przy pracach w gorących warunkach i w pobliżu ognia;
  • namioty do osłony zwłok - lekkie namiot do osłony zwłok, niebieskie, czerwone lub czarne, z możliwością oznaczenia nadrukiem rodzaju służb.

 

Jakość i trwałość wykonania

 

Niezależnie od przeznaczenia produktu, oferowane przez Protekt parawany strażackie, ratownicze czy wykorzystywane w trakcie działań innych służb, muszą być zbudowane z odpowiednich materiałów. Aluminiowe lub stalowe stelaże, elementy włókna szklanego czy poliestrowe powłoki to elementy, które zapewniają parawanom i namiotom: łatwość w rozkładaniu, stabilność mocowania na podłożu i wygodę transportu.