Uruchom wyobraźnię
chroń życie
Uruchom wyobraźnię
chroń życie

Zamknij

Zamknij

ALUQUAD - Czwórnóg aluminiowy z belką dł. 2 m

Cena netto:

11746,00PLN /szt.

Nowa cena

Nr kat.:

RX225-200-000

Indeks:

RX22520000000000ALP0

Marka:

PROTEKT

Dostępne warianty

DOR (Dopuszczalne obciążenie robocze) [kg] (Statyw)

Długość [m] (Belka)

Specyfikacja techniczna

Statyw

DOR (Dopuszczalne obciążenie robocze):

500 kg

Waga statywu:

57 kg

Belka

Długość:

2 m

Belka

Długość:

2 m

Wersja:

belka

Statyw

DOR (Dopuszczalne obciążenie robocze):

500 kg

Opis

ALUQUAD to lekkie, modułowe i wielofunkcyjne urządzenie do stosowania w systemach zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości (zgodnie z normą EN 795/B oraz dokumentem TS 16415/B), ewakuacji (zgodnie z normą EN 1496/B) oraz do podnoszenia towarów (zgodnie z Dyrektywą Maszynową). Wykonany jest ze wzmocnionego stopu aluminium oraz stali co zapewnia dużą wytrzymałość i niewielką wagę.

Belka robocza urządzenia (dostępna w długościach od 2 do 6 metrów) łączona jest przy pomocy dwóch głowic z 4 teleskopowymi nogami wsporczymi. Belka współpracuje z wózkiem roboczym, który może służyć jako punkt do przyłączenia sprzętu do ochrony przed upadkiem z wysokości lub jako punkt montażowy wciągników towarowych.

Standardowe wyposażenie umożliwia także montaż urządzeń ewakuacyjnych (np serii RUP) pomiędzy dwiema nogami urządzenia (z boku) co zapewnia do nich łatwy dostęp podczas pracy.

Każda z głowic, oprócz szybkiego i stabilnego połączenia nóg z belką, wyposażona jest w serię otworów, które umożliwiają przyłączanie wymaganego sprzętu. Teleskopowa, aluminiowa noga zapewnia regulacje wysokości urządzenia. Blokowanie nogi realizowane jest przy pomocy solidnej zawleczki z zabezpieczeniem przed przypadkowym wypadnięciem. Każda noga zakończona jest dużą stopą wykonaną ze stali nierdzewnej z przynitowaną gumą antypoślizgową. Stopa zamocowana jest do nogi przy pomocy zawleczki co umożliwia jej szybki demontaż na czas transportu.

Zapisz się do newslettera