Statywy towarowe

Wykonywanie prac wymagających podnoszenia i opuszczania pojedynczych przedmiotów czy całych ładunków wymaga stosowania zaawansowanych konstrukcji w postaci statywów towarowych. Prace na głębokościach, przykładowo jak w kanalizacji, silosach czy podczas akcji ratunkowych często sprowadzają się do konieczności przenoszenia towarów o bardzo dużej masie. Tylko odpowiednio mocny i stabilny statyw towarowy zapewni bezpieczeństwo nie tylko transportowanego ładunku, ale również i osobom obsługującym sprzęt.

Statywy towarowe od PROTEKT

 

Polski producent narzędzi i systemów zapewniających bezpieczeństwo pracy - firma PROTEKT dostarcza do najbardziej wymagających prac solidne i trwałe statywy towarowe, które ułatwiają opuszczanie i podnoszenie ładunków o masie do 500 kg, a nawet do 1000 kg. Wśród dostępnych na stronie protekt.pl statywów towarowych znaleźć można m.in.:

 

  • lekkie aluminiowe statywy bezpieczeństwa, który mogą także stanowić wsparcie dla obsługi osób;
  • stalowy statyw towarowy z czterema punktami kotwiczenia;
  • statyw towarowy na kółkach z rolkami umożliwiającymi łatwy transport podnoszonego ładunku.

 

Bezpieczeństwo użytkowania statywu towarowego

 

Oferowany sprzęty wykonane są z wysokiej klasy materiałów i spełniają odpowiednie normy bezpieczeństwa. Możliwość bezpiecznego operowania nawet najcięższymi przedmiotami łączy się w sposób optymalny z kompaktową konstrukcją samego sprzętu, która ułatwia jego transport, rozkładanie i użytkowanie. Każdy statyw towarowy można zaopatrzyć w dodatkowe akcesoria, jak np. ręczne lub elektryczne wciągarki lin czy kabestan ewakuacyjny.