Statywy i trójnogi bezpieczeństwaStatywy towarowo-osobowe

Statywy towarowo-osobowe

Pełne zabezpieczenie robót wykonywanych w studzienkach kanalizacyjnych, studniach czy silosach wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu, który będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwo zarówno pracownikom, jak i przenoszonym ładunkom. PROTEKT - producent sprzętu i systemów ochrony osobistej, spełnia te potrzeby w postaci statywów towarowo-osobowych, za pomocą których opuszczanie i podnoszenie pracowników oraz towarów przebiega nie tylko sprawnie, ale i w pełni bezpiecznie.

Statywy bezpieczeństwa towarowo-osobowe

 

Dostępne na stronie protekt.pl statywy towarowo-osobowe to sprzęt o solidnej konstrukcji, która jest w stanie zapewnić bezpieczne podnoszenie oraz opuszczanie ładunków oraz osób o łącznej masie nawet do 1000 kg. W zależności od modelu możliwe jest jednoczesne opuszczanie dwóch, a nawet trzech pracowników na różne wysokości. PROTEKT dostarcza użytkownikom przykładowo:

 

  • lekkie aluminiowe statywy bezpieczeństwa towarowo-osobowe - niska waga oraz prosta konstrukcja umożliwiają łatwy transport oraz szybkie wykorzystanie podczas prac w terenie;
  • złożone urządzenia kotwiczące (jak SPIDER czy HEXAPOD) o dwóch ruchomych oraz czterech lub nawet sześciu stałych punktach kotwiczenia z możliwością zastosowania łącznie z wyciągarkami ratowniczymi.

 

Jakość i normy bezpieczeństwa statywów towarowo-osobowych

 

Statywy bezpieczeństwa towarowo-osobowe zostały stworzone w oparciu o bardzo rygorystyczne normy EN795/B oraz z dokument TS16415/B. Nogi poszczególnych statywów wykonane są z aluminium z dodatkowym antypoślizgowym zabezpieczeniem stopek. Z kolei łańcuchy i głowice są stalowe.