Mobilne stanowiska pracyPodesty ruchome

Podesty ruchome

Obsługa wysokich zbiorników, cystern, silosów czy kontenerów wymaga zapewnienia pracownikom wygodnego i bezpiecznego dostępu do włazów załadunkowych. Jest on niezbędny zarówno podczas napełniania, jak i kontroli stanu zawartości, a także przy myciu czy konserwacji. Firma Protekt oferuje specjalne podesty ruchome, które pozwalają stworzyć odpowiednie warunki do wykonywania tych zadań. Konstrukcje są wyposażone we własny system jezdny, dzięki czemu można je szybko i wygodnie przemieścić w sąsiedztwo zbiornika. 

Podesty z regulacją wysokości

 

Proponowane przez nas podesty ruchome zostały skonstruowane tak, aby zapewnić pracownikom jak najlepszy dostęp do włazów. Podest wyłazowy został umieszczony na szczycie stelaża o specjalnym kształcie, wykonanego z wysokowytrzymałego aluminium. Bezpieczeństwo konstrukcji zapewnia szeroka podstawa wykonana ze stali zabezpieczonej przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Jej wymiary są dostosowane do maksymalnej wysokości i dopuszczalnego obciążenia kosza. 

 

Oferowane przez nas podesty ruchome są wyposażone w system regulacji. Umożliwia on dostosowanie wysokości roboczej do wysokości żądanej przez podnoszenie i opuszczanie kosza oraz prowadzącej do niego drabiny. Po jej właściwym ustawieniu przesuw drabiny wysuwnej względem stałej jest blokowany. To sprawia, że jedna konstrukcja jest stabilna i może być wykorzystywana do pracy przy zbiornikach o różnej wysokości. Natomiast mobilność konstrukcji zapewnia system czterech gumowych kół.

 

Bezpieczne konstrukcje aluminiowe

 

Jak każda praca na wysokości, również obsługa cystern i zbiorników wymaga zapewnienia odpowiednich środków ochrony pracownika. Podesty ruchome zostały wyposażone w różne rozwiązania, które je podwyższają. Bezpieczeństwo zapewniają blokada drabiny wysuwnej, która dodatkowo jest wyposażona w poręcze, oraz stopnie drabiny wykonane z ryflowanej blachy aluminiowej, która zapobiega poślizgnięciu się. Podest wyłazowy został zaopatrzony w obarierowanie, które chroni przed upadkiem. Wszystkie produkowane przez nas podesty ruchome mogą być użytkowane przez jednego pracownika.