Rękawy ochronne zawiesi

Poziom skuteczności wieloelementowych systemów suwnic bramowych jest zależny od użycia najwyższej jakości części, które jednocześnie wpływają na bezpieczeństwo pracy wszystkich osób zaangażowanych w ich obsługę. Jednym z ważniejszych elementów urządzeń tego rodzaju są zawiesia, które umożliwiają w pierwszej kolejności zawieszanie ładunków, jak i ich podtrzymywanie, czy w razie konieczności również obwiązywanie. Nieodzowną częścią zawiesi są tzw. rękawy ochronne zawiesi, których rola sprowadza się do ochrony tych elementów przed uszkodzeniami mechanicznymi. Rękawy ochronne na zawiesia znajdziesz w szerokiej ofercie firmy PROTEKT.

Rękawy ochronne do zawiesi - zalety użytkowania

 

Bez wątpienia użycie odpowiedniej jakości rękawów ochronnych na zawiesia zdecydowanie wydłuża możliwość eksploatacji całych systemów suwnic bramowych. Skupiając się jednak na samych zawiesiach, to rękaw ochronny do zawiesi umożliwia ochronę tego elementu przed:

 

  • wszelkiego rodzaju mechanicznymi przetarciami, które wynikaj naturalnie z eksploatacji sprzętu;
  • zabrudzeniami, które mogą skutkować również zabrudzeniem ładunków;
  • przedwczesnym zużyciem wynikającego z dużej eksploatacji.

 

Warto także podkreślić, że rękawy ochronne zawiesi stanowią także element ułatwiający zabezpieczenie przed zabrudzeniami delikatnej powierzchni samych ładunków.

 

Rękawy ochronne zawiesia od PROTEKT

 

Firma PROTEKT, jako lider urządzeń i systemów wpływających na bezpieczeństwo pracy, dostarcza również wysokiej jakości rękawy ochronne na zawiesia, które podnoszą poziom ochrony zarówno pracowników obsługujących suwnice bramowe, jak i wpływają na ochronę samych ładunków. W naszej ofercie znaleźć można rękawy ochronne do zawiesi wykonane z bardzo wytrzymałych taśm poliestrowych o długości L wynoszącej 50 cm. W zależności od modelu można je dobrać do zawiesi o dopuszczalnym obciążeniu roboczym 1-8 ton, ale warto podkreślić, że jest także dostępny rękaw ochronny do zawiesi 10-40 ton.