Indywidualny sprzęt ochrony osobistejUrządzenia do podnoszenia i opuszczania

Urządzenia do podnoszenia i opuszczania

Wykonywanie prac na wysokości wymaga stosowania różnych narzędzi i materiałów, często o znacznej masie. Dostarczenie ich na miejsce wykonywania zadania wymaga odpowiedniego sprzętu, który nie tylko usprawni przemieszczanie ładunków, ale też zagwarantuje bezpieczeństwo pracowników. Dlatego ich transport odbywa się za pomocą systemu złożonego z lin oraz urządzenia do podnoszenia i opuszczania. Pomimo ograniczonego kontaktu człowieka z ładunkiem zawsze istnieje ryzyko wypadku i uszkodzenia ciała. Z tego powodu poszczególne elementy takiego systemu powinny być wytrzymałe i spełniać wymagane normy.

Bloczki i wielobloczki do transportu towarów

 

Protekt zaopatruje firmy w rozwiązania techniczne, które mają poprawić bezpieczeństwo pracy na różnych stanowiskach oraz usprawnić prace ratownicze. W tej grupie produktów znajdują się też urządzenia do opuszczania i podnoszenia materiałów, narzędzi czy sprzętu ratowniczego. Dzięki elementom takim jak bloczki i wielobloczki o różnej budowie i parametrach jest możliwe bezpieczne transportowanie ładunków podczas remontu komina czy ocieplania elewacji wysokiego budynku.

 

Urządzenia do podnoszenia i opuszczania mają zróżnicowaną konstrukcję, co pozwala dostosować ich wybór do specyfiki miejsca pracy i typu przemieszczanych ładunków. Proponujemy między innymi bloczki o różnej wielkości, z otworem przelotowym i bez niego, z hamulcem automatycznym, z blokadą „Pin lock” i zakręcaną. Asortyment obejmuje też bloczki górne, z hakiem, podwójne, potrójne, mini i kuliste.

 

Wysoka jakość materiałów i certyfikowane produkty

 

Urządzenia do opuszczania i podnoszenia ładunków muszą spełniać określone wymogi wytrzymałościowe. Produkty, które oferujemy, są wykonane ze stali nierdzewnej i wyposażone w elementy z kutego aluminium. Parametry bloczków są bardzo zróżnicowane, dlatego można precyzyjne dobrać dopuszczalne obciążenie robocze czy minimalną siłę zrywającą do warunków pracy. W sprzedaży mamy też bloczki budowlane przeznaczone do ręcznego podnoszenia i opuszczania luźnych ciężarów na linie poliestrowej. Wszystkie produkty z asortymentu spełniają wymagane normy.