Indywidualny sprzęt ochrony osobistejOsłony krawędziowe i rękawy ochronne na linę

Osłony krawędziowe i rękawy ochronne na linę

Dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa użytkowania lin włókienniczych oraz taśm stosuje się specjalnie wykonane osłony krawędziowe czy rękawy ochronne na linę. Takiego rodzaju wyposażenie ma zastosowanie podczas prac z użyciem lin, które w trakcie użytkowania mają bezpośrednią styczność z podłożem różnego rodzaju - krawędzie dachów, attyki czy inne przeszkody i różnych strukturach. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej jakości materiałów, proponowane przez Protekt produkty ułatwiają korzystanie z lin i zabezpieczają je przed przetarciami, chroniąc przy okazji również powierzchnie stykowe i to przy pracy w skrajnych temperaturach.

Osłony krawędziowe Protekt

 

Osłony pozwalają na skuteczne odizolowanie lin oraz taśm od ostrych elementów attyk, co zapewnia pełną ochronę tych elementów podczas styku i tarć w trakcie pracy. Protekt dostarcza w tym zakresie przykładowo następujące rozwiązania:

 

  • proste w budowie stalowe elementy krawędziowe do pracy z jedną lub dwoma linami włókienniczymi czy taśmami;
  • wieloelementowe osłony blokowe z aluminium, stali i mosiądzu;
  • stalowe osłony z poliamidowymi prowadnicami do użytku nawet z czterema linami;
  • osłony krawędziowe z możliwością użycia 1, 3 lub 4 modułów ochronnych;
  • osłony z podgumowaną podstawą i możliwością zamocowania rolki prowadzącej;

 

Rękawy ochronne na linę i inne ochraniacze

 

Są to rozwiązania przeznaczone do współpracy z linami roboczymi samozaciskowych urządzeń, co zapobiega ich przecieraniu np. na krawędziach dachów. Rękawy ochronne dostępne są w różnych opcjach materiałów, z których zostały stworzone, np. poliester, skóra połączone z elementami PCV czy skóra wraz z zapięciem na rzep.

 

Protekt dostarcza także specjalne wielozadaniowe podkładki TU 323, które mogą służyć, jako element ochronny dla lin asekuracyjnych a także jako element ułatwiający przechowywanie cienkich linek.