Liny robocze

Jednym z elementów indywidualnego sprzętu ochrony osobistej przy pracach wykonywanych na wysokościach są liny robocze oraz towarowe. Liny tego rodzaju są przydatne w przypadku konieczności zabezpieczenia sprzętu lub towarów. Specjalna konstrukcja lin zapewnia odpowiednią nośność i elastyczność, które ochraniają je przed zerwaniem. Firma PROTEKT, będąc producentem sprzętu i systemów zapewniających bezpieczeństwo pracy, dostarcza użytkownikom liny towarowe i robocze o różnych parametrach, przez co można je odpowiednio dobrać do odpowiednio do charakteru wykonywanej pracy.

Liny towarowe od PROTEKT

 

W sklepie PROTEKT znaleźć można szeroki asortyment lin o charakterze towarowym oraz roboczym. Są wykonane z poliestru w specjalnym, zwiększającym parametry wytrzymałościowe oplocie. Dostępne są m.in.:

 

  • lina towarowa w dwóch wersjach o średnicy 16 i 18mm. Splot 12 włókien w konstrukcji jednorodnego warkocza zapewnia minimalną wytrzymałość statyczną na poziomie aż 37kN. Lina posiada jaskrawy pomarańczowy kolor, co zwiększa jej widoczność w miejscu prowadzenia prac;
  • 10mm lina towarowa o wytrzymałości statycznej wynoszącej 17kN, z przeznaczeniem do prac wymagających mniejszych obciążeń.

 

Dostępne liny robocze

 

Ponadto PROTEKT dostarcza także liny robocze o średnicach:

 

  • 6mm o sile zrywającej MBS 11,06kN. Dostępna jest w pięciu wersjach długości od 6 do 14m w różnej jaskrawej kolorystyce splotów;
  • 20mm o dopuszczalnym obciążeniu roboczym 30kN i sile zrywającej sięgającej aż 124kN.