Liny stanowiskowe

Wykonywanie prac na wysokościach, zwłaszcza w zakresie robót pielęgnacyjnych na drzewach, wymaga stosowania odpowiednich lin stanowiskowych, pomagających odpowiednio ustabilizować i zabezpieczyć stanowisko pracy. Liny stanowiskowe muszą być odpowiednio wytrzymałe i spełniać pożądane parametry, np. w zakresie wydłużania względnego czy przesuwu oplotu. PROTEKT dostarcza wysokiej klasy liny stanowiskowe, które spełniają rygorystyczną normę EN 1891.

Liny stanowiskowe od PROTEKT

 

Prace wykonywane na wysokościach, nie tylko arborystyczne, wymagają zastosowania lin stanowiskowych o wysokiej wytrzymałości oraz odporności na uszkodzenia, a także elastyczności pracy z bloczkami i zatrzaśnikami. W ofercie protekt.pl dostępne są solidne liny stanowiskowe z poliamidowym rdzeniem i poliestrowym oplotem o wytrzymałości statycznej na poziomie 22kN. Dostępne są w dwóch wersjach średnicy liny (12 i 13,5mm), przez co też przyjmują różne wartości siły zrywającej MBS (odpowiednio 29,3 i 32,8kN). Liny te można stosować również z dostępnym w naszej ofercie zestawem szydeł do spiclingu.

 

Poliamidowe liny stanowiskowe

 

W ofercie PROTEKT znaleźć też można dodatkowo wzmocnione liny stanowiskowe o minimalnej wytrzymałości statycznej 22kN, wykonane w pełni ze splotu poliamidowego (rdzeń oraz oplot). Dostępne są cztery wersje średnicy o odpowiedniej sile zrywającej MBS:

 

  • 10mm=29,1kN;
  • 10,5mm=29,8kN;
  • 11mm=30,6kN;
  • 12mm=32,1kN.

 

Liny stanowiskowe przyjmują korzystne wartości wydłużenia względnego sięgającego od 3,3 do 3,9%. Liny dostępne są w biało-czarnej kolorystyce.

 

W naszej ofercie znajdziesz również liny robocze oraz liny arborystyczne.