Głowice i haki robocze

Haki robocze stanowią jeden z podstawowych elementów systemu bezpieczeństwa pracy, gdzie wykorzystywane są liny robocze. Dotyczy to nie tylko transportu i podnoszenia ładunków, ale przede wszystkim ochrony indywidualnej pracownika przed upadkiem z wysokości. Pełna ochrona możliwa jest dzięki zastosowaniu haków roboczych nie tylko trwałych i solidnych, ale i o specjalnej, dostosowanej do charakteru pracy konstrukcji. Bardzo szeroki asortyment haków roboczych dostarcza PROTEKT - lider rynku urządzeń i systemów bezpieczeństwa pracy.

Haki robocze od PROTEKT

 

Oferta PROTEKT w zakresie haków roboczych oraz głowic stosowanych w systemach do instalacji lin roboczych, obejmuje szereg produktów o określonym przeznaczeniu. I tak dostępne są przykładowo:

 

  • duże i małe haki robocze stanowiące zarówno element ochrony indywidualnej pracownika wykonującego prace na wysokości, jak i będące elementem systemu powstrzymywania spadania;
  • haki podwieszające wkręcane i na wcisk;
  • instalatory liny do zawieszania lin na wysokościach;
  • a ponadto także głowice UDI wraz ze stosownymi przedłużkami.

 

Jakość wykonania haków roboczych

 

Kluczowa dla bezpieczeństwa stosowaniu haków roboczych przy pracach z wykorzystaniem liny roboczej jest ich najwyższa jakość wykonania i spełnienie norm bezpieczeństwa. W przypadku haków roboczych od PROTEKT, produkty te skonstruowano przy użyciu stali nierdzewnej oraz stali galwanizowanej. W zależności od potrzeb haki robocze dostępne są zarówno w wersji izolowanej, jak i nieizolowanej.