Pasy do pracy w podparciu

Prace wykonywane na wysokościach wymagają zastosowania właściwego sprzętu nie tylko chroniącego pracownika przed upadkiem, ale również ułatwiającego wykonywanie powierzonych obowiązków. Szczególnym rodzajem sprzętu używanego zwłaszcza przy pracach arborystycznych oraz na słupach czy konstrukcjach budowlanych są pasy do pracy w podparciu. Dzięki odpowiedniej konstrukcji pas do pracy w podparciu umożliwia ustalenie pozycji podczas pracy, co pomaga zapobiegać upadkom z wysokości. Trwałe i spełniające odpowiednie normy wytrzymałościowe pasy do pracy w podparciu dostarcza firma PROTEKT.

Pasy do pracy w podparciu od PROTEKT

 

Jako lider sprzętu i systemów ochrony pracy na wysokości, firma PROTEKT oddaje w ręce użytkowników trwały i solidny sprzęt, stanowiący jeden z elementów indywidualnego sprzętu ochronnego. W zależności od modelu pasy do pracy w podparciu będą posiadać najczęściej:

 

  • profilowaną, ergonomiczną poduszkę;
  • klamry spinająco-regulacyjne;
  • klamry boczne zaczepowe;
  • a nawet punkt zaczepowy do pracy w podwieszeniu oraz klamry regulacyjno-spinające pasów udowych.

 

Pas do pracy w podparciu - normy i certyfikacja

 

Pasy do pracy w podparciu od PROTEKT charakteryzuje wysoka jakość i trwałość wykonania. Warto podkreślić, że pasy do pracy w podparciu od PROTEKT zostały wykonane w oparciu o zharmonizowaną normę EN 358:1999. Jeden z modeli spełnia również normę EN 813:2008, co umożliwia stosowanie pasa, jako uprząż biodrową. Sprzęt posiada również odpowiednią certyfikację.

 

Sprawdź również szelki bezpieczeństwa oraz zestaw asekuracyjne.