Poziome taśmy i liny kotwiczące

Wszelkiego rodzaju prace, które wymagają stałego przemieszczania w płaszczyźnie poziomej, wymagają zastosowania odpowiedniego rodzaju asekuracji. Podstawowymi urządzeniami w tym zakresie są poziomie taśmy i liny kotwiczące, które tym samym stanowią jeden z elementów sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości. Rozwiązania w zakresie taśm i lin asekuracji poziomej dostarcza PROTEKT, lider rynku sprzętu i systemów zapewniających bezpieczeństwo pracy, w tym również wykonywanej na wysokościach.

Poziome taśmy kotwiczące od PROTEKT

 

Wśród oferowanych przez PROTEKT poziomych taśm kotwiczących znajdują się systemy zbudowane ze stalowego napinacza (regulatora długości) oraz poliestrowej taśmy roboczej o długości 10 do nawet 30 metrów. Wśród dostępnych opcji znajdują się taśmy zakończone pętlami i/lub różnego rodzaju zatrzaśnikami, umożliwiającymi dostosowanie sprzętu do konkretnych potrzeb roboczych. Sprzęt spełnia wymagania normy EN 795:2012/B oraz CEN/TS 16415:2013/B. Umożliwia zabezpieczenie pracy nawet trzech osób i jest dopuszczony do pracy w strefach, w których istnieje ryzyko wybuchu.

 

Poziome liny kotwiczące

 

PROTEKT dostarcza także specjalistyczne poziome liny kotwiczące, które stanowią urządzenie do ochrony osobistej, zabezpieczające pracę jednej osoby, wymagającej przemieszczania się w poziomie. W zależności od modelu dostępne są poliestrowe liny kotwiczące o długości 2,5-30 metrów (dopuszczone do pracy w strefach wybuchu), czy też poliamidowe liny o długości 5-20 metrów dodatkowo testowane pod kątem odporności na zapalenie.