Drabiny linowe

Jednym z głównych elementów wyposażenia niezbędnego do pracy na małych i średnich wysokościach są drabiny linowe, których najbardziej charakterystycznymi cechami są solidna konstrukcja, trwałość, łatwość montażu i stosunkowo niewielka waga umożliwiające wygodny transport. Są przydatne zwłaszcza w trakcie prac w trudno dostępnych miejscach, a po zawieszeniu i odpowiednim zamocowaniu można się po nich swobodnie i bezpiecznie przemieszczać. Aluminiowe stopnie drabin, stalowe mocowania oraz wytrzymałe liny zapewniają pełną niezawodność sprzętu.

Drabiny linowe Protekt - użyteczność i zastosowanie

 

Producent drabin linowych dostarcza produkty o bardzo szerokim zakresie zastosowania. W ofercie znajdują się m.in. takie drabiny i drabinki, jak:

 

  • linowe poliestrowe - ze specjalnie wytwarzanymi linami poliestrowymi;
  • linowe stalowe - liny wykonane ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej;
  • dekarskie - niezbędne przy pracach dekarskich;
  • speleologiczne - ultralekkie, stworzone z myślą o eksploratorach jaskiń;
  • linowe typu "trap" - o szerokich stopniach, umożliwiających dodatkowe przemieszczanie się w poziomie;
  • żeglarskie - najważniejsze cechy: łatwy montażu oraz stopnie o wyporności ujemnej.

 

Większość oferowanych drabin posiada opcję dostosowania długości do rzeczywistych potrzeb użytkownika, przykładowo drabiny linowe poliestrowe są dostępne w opcjach od 2 m do nawet 30 m długości. Dodatkowo niektóre z nich są dostępne w różnych wersjach szerokości stopni.

 

Jakość drabin linowych Protekt

 

O najwyższej jakości drabin Protekt świadczą nie tylko wysokiej jakości materiały, ale również przykładowo wewnętrzne deklaracje jakości czy certyfikaty spełnienia normy PN-83/W-52501-PUNKT 8 wydane przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie. Niektóre z drabin można nawet używać w strefach zagrożonych wybuchem. Robocze obciążenie drabin linowych to nawet 140 kg w przypadku drabin dekarskich.