Linki bezpieczeństwa

Linka bezpieczeństwa jest jednym z podstawowych elementów wielu systemów środków ochrony indywidualnej. Odpowiednio wysoka wytrzymałość materiałowa oraz elastyczna konstrukcja zapewniająca wielofunkcyjność zastosowania, to podstawowe pożądane właściwości linek bezpieczeństwa. PROTEKT, polski producent sprzętu i systemów ochrony osobistej udostępnia wysokiej jakości, certyfikowane linki bezpieczeństwa, również w wersji do użytku w bardziej wymagających warunkach.

Linki bezpieczeństwa od PROTEKT

 

Spełnienie oczekiwanych Oferowane na stronie protekt.pl linki bezpieczeństwa wykonane są z poliestrowej liny rdzeniowej w oplocie. Dostępne są następujące typy linek (w dwóch wersjach kolorystycznych):

 

  • pojedyncze - klasyczne linka o dwóch końcach;
  • pojedyncze regulowane - zakończone z jednej strony pętlą z możliwością regulacji;
  • podwójne - linka zakończona jest podwójnym uchwytem na zatrzaśniki.

 

Co więcej, PROTEKT oferuje także linki odporne na działanie czynników gorących (pojedyncze, pojedyncze regulowane i podwójne). Zaprojektowane z użyciem specjalistycznego materiału (aramid) są nie tylko dopuszczone do prac w strefach zagrożonych wybuchem, ale zostały również przetestowane pod kątem zapalenia. To zapewnia możliwość użycia linek w warunkach skrajnie niebezpiecznych.

Wszystkie linki bezpieczeństwa dostępne są w różnych wariantach długości (od 1,4m do 2m) oraz z różnego typu zatrzaśnikami lub bez nich.

 

Normy i certyfikacja linek bezpieczeństwa

 

Każda linka bezpieczeństwa jest zgodna z wymaganiami rozporządzenia PE i Rady UE (2016/425) i spełnia normy EN 354:2010 oraz szereg innych norm wytrzymałościowych i bezpieczeństwa. Z kolei przypadku linki odpornej na działanie czynników gorących spełnione są również normy EN 358:1999 P.4.1.5. Linki posiadają także odpowiednią certyfikację Centralnego Instytutu Ochrony Pracy. Produkcja linek PROTEKT odbywa się pod szczególnym nadzorem, co zapewnia użytkownikom dostęp do produktów spełniających rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa.