Liny pomocnicze do instalatora liny

Prace wykonywane na wysokościach z wykorzystaniem lin roboczych wymagają zastosowania specjalistycznego sprzętu i systemów bezpieczeństwa. Ich wykorzystanie ma zapewnić wymagany normami poziom bezpieczeństwa zarówno samych pracowników, jak i transportowanych ładunków. W przypadku wykorzystania instalatorów linowych niezbędne jest skorzystanie z lin pomocniczych do instalatorów lin. Firma PROTEKT dostarcza solidne i trwałe liny pomocnicze do instalatora liny.

Liny pomocnicze do instalatora liny od PROTEKT

 

Wśród produktów z kategorii lin pomocniczych do instalatorów linowych znaleźć można następujące:

 

  • standardowe poliestrowe liny pomocnicze do instalatora liny, dostępne o różnych średnicach (8/10,5/12/14mm), sprzedawane na metry bieżące;
  • linki zaciskowe do drążka, które stanowią element sprzętu chroniącego przed upadkiem. To linka stalowa z powłoką PCW, zakończona usztywnioną pętlą i zaciskiem linowym z dużą pętlą z drugiej strony. Dostępna jest w różnych wariantach długości (0,6-10m). Spełnia normę bezpieczeństwa EN795:1996/B+A1:2000.

 

Bezpieczeństwo wykorzystania lin

 

Systemy wykorzystujące stosowanie lin roboczych wymagają zastosowania szeregu narzędzi, które wspólnie wpływają na bezpieczeństwo całej konstrukcji. Całościowy system ma zapewniać indywidualną ochronę pracownika przed upadkiem z wysokości, dlatego też kluczowe jest stosowanie wysokiej jakości wszystkich elementów systemu. Liny pomocnicze do instalatora liny dostarczane przez PROTEKT stanowią właśnie jeden z takich elementów, dlatego warto postawić na produkty od dostawcy, który jest liderem systemów bezpieczeństwa pracy wykonywanej na wysokości.