Osłony twarzy i ochraniacze słuchu

Indywidualne środki ochrony osobistej to podstawowe osprzęt zapewniający pracownikowi bezpieczeństwo pracy podczas wykonywania robót na wysokościach, ale również w leśnictwie czy budownictwie. Kaski i hełmy, które zabezpieczają głowę pracownika przed spadającymi przedmiotami, umożliwiają także montaż specjalnych osłon twarzy z poliwęglanu lub innych materiałów, które szczególnie chronią przed urazami twarz oraz oczy. Osłony twarzy do kasków i hełmów, dostarczane przez firmę Protekt - polskiego producenta urządzeń zabezpieczających pracę - to zapewnienie właściwej ochrony osobistej podczas najbardziej wymagających prac i robót.

Osłony twarzy do hełmu od PROTEKT

 

Dostępne w sklepie protekt.pl osłony twarzy mocowane do hełmów to zaawansowane produkty, dostosowane do różnego rodzaju prac. I tak w naszej ofercie znaleźć można:

 

  • siatkową osłonę twarzy - wykonana z polipropylenu i stali nierdzewnej siatka pozwala skutecznie chronić twarz przed cząstkami o niskiej energii, czyli przykładowo odpryskami gałęzi i drobnych kamieni powstających podczas prac arborystycznych (norma EN1731);
  • osłonę twarzy z poliwęglanu - solidna osłona w formie poliwęglanowej szyby o 1 klasie optycznej i zabezpieczającej przed: cząstkami o średniej energii (przykładowa odporność na 6mm kulkę o prędkości 120 m/s); rozbryzgami cieczy, gorącymi metalami i stopionymi ciałami stałymi (norma EN166).

 

Użytkowanie osłon twarzy do kasków i hełmów

 

Osłony twarzy z poliwęglanu i innych materiałów, to wysokiej klasy sprzęt indywidualnej ochrony osobistej, który można mocować zarówno do hełmów typu ATRA, jak i do ochronników słuchu typu IHA. Zestawy składają się z wizjerów o kształcie zapewniającym ochronę twarzy przed zagrożeniami nadchodzącymi pod kątem. Wygodę użytkowania zapewniają specjalne zawiasy, które umożliwiają podnoszenie osłon bez konieczności ściągania ich z hełmów.